Бихме и Румъния на Европейското първенство по волейбол

България записа втори успех на европейското първенство по волейбол при мъжете. Във френския град Монпелие във втората си среща от група „А“ на турнира „трикольорите“ победиха с 3:0 (28:26, 25:20, 25:20) състава на Румъния.

Българският тим отново се представи солидно, ката интрига имаше само в първата част.

Румънците дори имаха възможност да затворят гейма при 25:24 в своя полза. В крайна сметка България спечели първия гейм с 28:26 след ас на Мартин Атанасов.

Във втората част „лъвовете“ имаха аванс от 23:19, за да победят с 25:20.

В третия гейм Румъния направи пет поредни точки при 19:12 в полза на българския тим, а „трикольорите“ затвориха мача за 84 минути с 25:20 след успешно нападение на Цветан Соколов.

Утре воденият от селекционера Силвано Пранди тим ще играе срещу Португалия.
По-късно тази вечер Гърция среща Италия, докато домакинът Франция излиза срещу Португалия в другите мачове от група „А“ на Евро 2019.