Берое с равенство срещу румънци, Бербатов не игра

Берое завърши 1:1 срещу румънския Астра (Гюргево) в първата си контрола от лагера в Белек, Турция. Нелуц Рошу откри резултата от дузпа преди почивката, а Алфредо Мартинс изравни през втората част. Двата тима изиграха добър и бърз двубой, който се игра на терените на „Susesi Luxury resort“.

Димитър Бербатов, който е на лагера с Берое в Белек не взе участие в контролата, а холандският защитник Ерол Алкан се завърна в игра след близо три месеца отсъствие.

Берое можеше да открие резултата още в първата минута, когато Леони получи дълго подаване и центрира в пеналта. там Мешка стреля от въздуха, но вратарят на румънците Лазар спаси.

В 10-та минута Георге проби по фланга и центрира в пеналта, където Ромарио засече с глава, но неточно.

Пет минути след това попадение на Берое бе отменено заради засада. Лима намери Минчев пред пеналта, който стреля, а топката тупна пред стража на съперника и той не успя да улови. Райнов стигна първи до кълбото и го прати в мрежата, но страничния съдия вдигна засада.

Минута след това Мешка овладя след корнер и стреля параболично, но топката срещна мрежата от външната страна.

В 27-та минута Георге проби по фланга и центрира в пеналта, Ерол Алкан изби, но румънецът отново овладя и падна в наказателното поле след съприкосновение с Цветков. Реферът отсъди дузпа в полза на „Астра“, а зад топката застана Рошу. Аргилашки усети ъгъла и успя да докосне топката, но тя все пак влезе в мрежата – 0:1.

В следващите минути удар на Лима бе блокиран, а Камбуров игра неточно с глава след пас на Минчев.

Минута преди края на полувремето Цветков пробва да намери Камбуров в пеналта, но сантиметри разделиха нападателят от това да засече кълбото.

Берое притисна своя съперник след почивката и на няколко пъти организира добри флангови атаки, завършили с центриране и разбъркване в пеналта на румънците.

В 65-та минута Камара проби по десния фланг и центрира чудесно в наказателното поле. Там Алфредо се извиси над всички и прати кълбото в мрежата с хубав удар с глава – 1:1.

До края на срещата „зелените“ продължиха да владеят инициативата, и на два пъти опасни удари бяха блокирани от отбраната на „Астра“.

Следващата проверка на „зелените“ в Белек е срещу унгарския Мезьокьовешд Жори. Двубоят ще се играе на 22 януари.

Берое: 23. Георги Аргилашки (46′ 12. Душан Перниш), 4. Мешка (46′- 2. Гастон Камара), 5. Ерол Алкан (46′- 3. Милен Желев), 6. Александър Цветков (65′- 24. Стоян Иванов), 7. Мартин Райнов (к), 8. Майлсон Лима( 46′- 28. Рубен Бриджидо), 10. Мартин Камбуров (46′- 27. Алфредо Мартинс), 11. Иван Бандаловски(65′- 26. Георги Маджаров), 16. Никита Баранов (65′- 13. Надим Ангелов), 20. Матеус Леони (46′- 19. Александър Василев), 91. Иван Минчев (65′- 71. Никола Маринов);