„Берое“ с лекота преодоля „Севлиево“ за Купата

„Берое“ стартира похода си в турнира за Купата на България с гостуване в Севлиево на едноименния отбор, като днес се наложи с 2:0 в двубой, в който изцяло възпитаниците на Александър Томаш диктуваха събитията на терена. Изходът на мача бе решен буквално в рамките на 10 минути, след като в 8-ата Камен Хаджиев откри резултата, а в 17-ата Серджиу Негрут удвои преднината за „беройци“.

Още в първата минута домакините получиха добра възможност, след като Радослав Бойчев се озова на добра позиция и се опита да прехвърли стража Михаил Михайлов, но топката премина покрай целта.

В 5-ата минута Антон Карачанаков центрира от ъглов удар, но отбраната на домакините изчисти.

“Берое” излезе напред в резултата в 8-ата минута, когато Емин Ахмед намери Драгош Фиртулеску в наказателното поле, а той от своя страна върна топката към Димитър Хаджиев, който с прецизен удар от границата на пеналта се разписа за 0:1.

Две минути по-късно домакините стигнаха до първата по-сериозна опасност, след като удар на Емил Копаранов по въздух срещна гредата.

В 15-ата минута Борислав Цонев изведе Антон Карачанаков зад гърба на защитата, последният напредна няколко метра и стреля, но вратарят Христо Христов парира изстрела в корнер.

Преднината на “беройци” бе удвоена в 17-ата минута, когато Борислав Цонев отне топката от съперник, организира дълъг самостоятелен рейд, завършил с подаване към оставения непокрит Серджиу Негрут, който отблизо не сбърка и покачи на 0:2.

В 26-ата минута Павел Виданов изведе Веселин Пенев по левия фланг, който направи опит да центрира към Серджиу Негрут, но румънецът бе изпреварен от капитана на домакините Емил Копаранов, предотвратил опасност в ситуацията.

Секунди по-късно Драгош Фиртулеску стреля от 20 метра, но стражът Христо Христов успя да избие.

В 31-ата минута отново румънецът получи дълго подаване, свалявайки топката за своя сънародник Серджиу Негрут, но последвалият удар от негова страна на застраши сериозно вратата на “Севлиево”.

Две минути след това бърза многоходова атака от страна на “Берое”, започната от Марко Адамович, премина през Серджиу Негрут, но впоследствие Драгош Фиртулеску изгуби притежанието на топката.

В 40-ата минута Иван Иванов изведе Веселин Пенев в пеналта, но вратарят на домакините Христо Христов предвидливо излезе и изчисти топката.

Три минути по-късно при аналогична ситуацията със същите главни действащи лица, капитанът Пенев стреля от близка дистанция, но не успя да намери рамката на вратата.

В последната минута на редовното време за първата част Веселин Пенев стреля от дъгата на наказателното поле, Христо Христов парира изстрела, а Серджиу Негрут засече наново отблизо с глава, но изпрати кълбото над целта.

В 47-ата минута Серджиу Негрут засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но след рикошет в капитана на домакините Емил Копаранов тя се отби и в страничната греда.

В ответната атака Павлив Иванов получи подаване от дълбочина и стреля от ъгъла на наказателното поле, но бе неточен.

В 57-ата минута Емин Ахмед навлезе в наказателното поле, но бе пресрещнат от Иван Велев, който предотврати опасност в ситуацията.

Пет минути по-късно Серджиу Негрут получи топката, елиминира защитник на домакините и центрира към намиращия се на далечната греда Драгош Фиртулеску, който нанесе удар с глава, но изпрати кълбото покрай целта.

Секунди след това ново попълнение Марко Адамович стреля от границата на наказателното поле, но бе неточен.

В 69-ата минута Емин Ахмед предсотави топката на Денислав Станчев, който стреля от границата на наказателното поле, но стражът Христо Христов улови.

Две минути по-късно Альоша Илиев нанесе удар по посока на вратата, но вратарят Михаил Михайлов прояви хладнокръвие и изби със страхотна намеса.

В 74-ата минута отново Илиев се озова на добра стрелкова позиция, но изпрати топката над рамката на вратата.

Четири минути след това Никола Гавов изведе Серджиу Негрут на стрелкова позиция, но диагоналният удар на румънеца премина покрай целта.

В 80-ата минута Емин Ахмед центрира топката към Никола Гавов, който отправи плътен изстрел към вратата на домакините, но топката премина на сантиметри встрани от рамката.

Две минути след това Благовест Ангелов засече с глава центрирана в пеналта топка, но бе неточен.

В 86-ата минута Никола Гавов изведе Серджиу Негрут на стрелкова позиция, но ударът на румънеца бе засуетен.

В последната минута на редовните 90 Борислав Цонев стреля от пряк свободен удар, но Христо Христов отрази.

“Севлиево” (Севлиево) – “Берое” (Стара Загора) 0:2
голмайстори: 0:1 Камен Хаджиев 8’, 0:2 Серджиу Негрут 17’
“Севлиево”: 1. Христо Христов, 17. Мартин Ангелов (73′ – 6. Благовест Ангелов), 15. Иван Велев, 21. Емил Копаранов (к), 7. Павлин Иванов, 20. Тодор Чирпанов, 9. Альоша Илиев, 23. Явор Генчев (46’ – 8. Момчил Савов), 4. Радослав Бойчев (83′ – 5. Георги Иванов), 18. Добрин Петров; неизползвани резерви: 12. Илия Кънчев, 3. Николай Матев, 30. Цветан Макавеев, 2. Радослав Филев; старши треньор: Милен Ванков
“Берое”: 1. Михаил Михайлов – 13. Емин Ахмед, 5. Павел Виданов (46’ – 14. Надим Ангелов), 6. Иван Иванов, 28. Веселин Пенев (к) – 26. Камен Хаджиев, 16. Марко Адамович – 11. Драгош Фиртулеску (69′ – 24. Никола Гавов), 10. Борислав Цонев, 71. Антон Карачанаков (53’ – 27. Денислав Станчев) – 21. Серджиу Негрут; неизползвани резерви: 22. Богомил Цинцарски, 2. Валентин Иванов, 19. Пламен Тенев, 91. Костадин Пеев; старши треньор: Александър Томаш
жълти картони: Цветомир Додуров (89′ – нарушение) [“Севлиево”]; Борислав Цонев (64’ – нарушение), Камен Хаджиев (68′ – нарушение), Надим Ангелов (90′ + 2′ – нарушение) [“Берое”]
главен съдия: Димитър Михайлов (Варна)
помощник-съдии: Дарин Страхилов (Разград), Светослав Стойчев (Шумен)
четвърти съдия: Красимир Кръстев (Шумен)
съдийски наблюдател: Николай Петров (Габрово)