Берое с второ равенство в Турция, Бербатов отново не облече зелената фланелка

Берое направи второ поредно равенство в контролите си от лагера в турския курорт Белек. Старозагорци завършиха 1:1 срещу Мезьокьовешд-Жори. Александър Василев вкара рядко красив гол за Берое.

Берое имаше превъзходство през по-голямата част от мача, докато унгарският отбор на моменти играеше дълбоко прибран в своята половина.

Берое разигра добре в 4-та минута, когато Милен Желев центрира в наказателното поле на Мезьокьовешд-Жори, където на втора греда Иван Минчев стреля от въздуха, но неточно встрани от вратата на Давид Домбо.

Унгарците отправиха първия удар по посока на вратата на Душан Перниш в 19-та минута, но той не попадна в очертанията на вратата на Берое.

Берое направи много сериозен пропуск в 34-та минута, когато Александър Цветков подаде към Гастон Камара, който се освободи от един играч и пусна перфектен пас към Алфредо Мартинс, който бе изведен на отлична позиция и стреля, но Домбо спаси и изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар последва шут на Камара, но топката рикошира в играч на Мезьокьовешд-Жори и топката излезе отново в корнер.

Берое поведе в 35-та минута с изключително красив гол на Александър Василев. С удар от 25 метра  той прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Домбо.

В 40 – та минута Майлсон финтира двама играчи на Мезьокьовешд-Жори, след което стреля, но неточно в аут.

Берое вкара гол в 55-та минута, който не бе зачетен заради засада. Милен Желев комбинира с Мартин Камбуров, който продължи към Иван Минчев, а той взаимодейства с Алфредо Мартинс, който прехвърли вратаря, топката срещна десния стълб, а Майлсон я довкара, но бе маркирана засада. Естонският защитник на Берое Никита Баранов се намеси решаващо в 67-та, когато спря опасна атака на Мезьокьовешд-Жори.

Берое бе близо до реализирането на второ попадение в 71-та минута, когато Рубен Бригидо центрира в наказателното поле на Мезьокьовешд-Жори, където Иван Бандаловски стреля с глава, но топката срещна гредата. Унгарците изравниха резултата в 82-та минута след гол на Дражич, който се възползва от цевтриране отдясно след фаул.

Следващата контрола на Берое е на 27 януари срещу Нефтчи Баку.

Берое: Душан Перниш (46‘ Георги Аргилашки) – Милен Желев, Ерол Алкан (46‘ Иван Бандаловски), Надим Ангелов, Александър Василев (46’ Матеус Леони) – Александър Цветков (62‘ Стоян Иванов), Иван Минчев (62‘ Никита Баранов), Мартин Райнов (46‘ Матеус Леони) – Гастон Камара (62‘ Рубен Бригидо), Алфредо Мартинс (70‘ Никола Маринов), Майлсон Лима (62‘ Мешка)