Берое с важна победа в Балканската лига срещу ТФТ

Берое взе много важна победа при домакинството си над ТФТ. Старозагорци спечелиха срещата от Балканската лига с 90:90. Берое бе по-силният отбор в по-голямата част на двубоя. Единствено в последните 10 минути „зелените“ показаха колебание, но това не се оказа достатъчно за тима на гостите.

Берое откри резултата в срещата чрез Джими Гавин. Гостите от Северна Македония изравниха, след което Брейди Роуз с хубава тройка прати „зелените“ напред. Двата отбора продължиха гонитбата до 10:10. Преди първото прекъсване беройци бяха точни отново за 12:10. След паузата старозагорци буквално заключиха коша си за повече от две минути. В предни позиции домакините вкараха 7 точки и се откъснаха за първи път в мача. Отново Брейди Роуз с точна стрелба от тройката изстреля Берое напред с 22:14. Последва и тройка на Джими Гавин. Берое задържа дистанцията до края на игровото време и взе частта с 32:23.

Седариан Рейнс бе точен в самото начало. Акцията на беройци продължи с нова тройка на Брейди Роуз. Домакините задържаха своя опонент в дистанция от 10-12 точки. Ново попадение на Брейди Роуз от тройката вдигна преднината на „зелените“ на 15 пункта. ТФТ обаче успя да организира своята игра и в следващите секунди гостите намалиха пасива си на 9 точки. До края играчите на Берое добавиха още една и двата отбора се оттеглиха при 39:49.

Много силни първи минути в третата четвърт изведоха беройци на 20 точки аванс пред ТФТ. Гостите обаче показаха, че не са се предали и намериха начин да спрат успешното представянето на Берое. Частта завърши отново в полза на Берое – 31:25.

За разлика от предишните три части в последната ТФТ зададе тона. Македонският тим съумя да ограничи нападението на Берое и свали изоставането си на 11 пункта. Преднината на беройци бе свалена до 9 точки, но точна стрелба на Кей Джей от тройката върна двуцифреното измерение. След ново успешно нападение на Берое резултатът вече бе 85:71 при 4:56 мин. до края. В оставащото време беройци по-трудно намираха целта. Това отвори шанс пред ТФТ, които се приближиха максимално до Берое последните секунди. Кош на Рейнс даде глътка въздух на Берое. 40 секунди преди края резултатът бе 87:85. Кей Джей с хубав пробив добави 2 точки към аванса на зелените. Кош за гостите в последните секунди. След него Гавин бе фаулират и изпълни две нарушения, които отбеляза.