Берое спря шампионските амбиции на ЦСКА

Берое и ЦСКА-София завършиха 1:1 в мач от 31-ия кръг на Първа лига. „Червените“ вече изостават на 10 точки зад лидера Лудогорец и на практика сложиха край на надеждите си за титлата.

[ad id=“225664″]

До края на сезона остават само 5 кръга и най-важният мач пред футболистите на Стамен Белчев се явява предстоящото дерби срещу Левски от полуфиналите за Купата на България, където загубиха първия сблъсък с 0:2.

Въпреки някои промени в стартовия състав, първата реална възможност в мача беше за гостите. В 10-ата минута „червените“ претендираха за дузпа за нарушение срещу Фернандо Каранга, но реферът Станислав Ставров остана безмълвен.

[ad id=“263680″]

В ответната атака. Чорбаджийски изблъска в гърба Райнов, който щеше да вкара с глава в празната врата, но съдията отново не посочи 11-те метра.

Нова възможност за гостите се откри в 23-ата минута, след като Роланд Алберг проби и подаде към Каранга. Голмайсторът на „червените“ напредна, елиминира вратаря и стреля, но слабо. Това позволи на Марко Адамович да спре топката пред голлинията.

Първата реална ситуация дойде 10 минути преди края на първата част, когато Педро Еуженио напредна отдясно, но опита удар, а трябваше да подава на останалия непокрит Цонев.

[ad id=“236993″]

Секунди след началото на второто полувреме имаше опция за дузпа и в полза не беройци. Божидар Чорбаджийски задържа за ръката Педро Еуженио в наказателното поле, но Ставров отново прецени да не дава дузпа.

В 55-ата минута гостите откриха резултата. Алберг центрира от корнер, топката бе избита извън наказателното поле. Последва шут на Георгиев, който Аргилашки изби, но при добавката Манолев вкара под гредата – 0:1.

В 62-ата минута беше отсъдена дузпа в полза на Берое, след като Барт дръпна в наказателното поле навлезлия на скорост Цонев. Голмайсторът на домакините Еуженио вкара от бялата точка, за да запише своето 16-о попадение през сезона.

[ad id=“236999″]

До края на мача и двата отбора сякаш се примириха с равенството и имаха едва по една голова възможност. Раул Лое можеше да вкара, но стреля от 10 метра крайно неточно пред вратата на Берое. Домакините пък изпуснаха една възможност с голмайстора си Еуженио.

Берое (Стара Загора)- ЦСКА-София 1:1
0:1 Станислав Манолев (55)
1:1 Педро Еуженио (63-дузпа)

Берое: Георги Аргилашки, Милен Желев, Иван Бандаловски, Камен Хаджиев, Матеус Леони, Карлос Охене, Марко Адамович (68-Серджиу Негруц), Борислав Цонев, Рубен Бригидо (87-Павел Виданов), Мартин Райнов, Педро Еуженио (90-Емин Ахмед)

ЦСКА-София: Витаутас Черняускас, Александър Дюлгеров, Божидар Чорбаджийски, Александър Барт (68-Николай Бодуров), Александър Георгиев, Станислав Манолев (78-Едвин Джеси), Валентин Антов, Роланд Алберг, Жеан Бланко, Фернандо Каранга (71-Рафаел Енрике), Раул Лое

Жълти картони: Мартин Райнов, Педро Еуженио (Берое), Валентин Антов, Роланд Алберг, Раул Лое, Божидар Чорбаджийски (ЦСКА-София)

Съдия: Станислав Ставров