Берое спечели среброто в НБЛ

Берое загуби последния си домакински мач за сезона със 76:83 . Този двубой сложи и край на финалната плейофна серия в НБЛ. “Зелено-белите” се бориха докрай, но не съумяха да стигнат до победата. Старозагорци се окичиха със среброто, а Лукойл Академик спечели своята трета поредна шампионска титла.

Двубоят започна много силно за Берое. След три кинжално бързи атаки „зелено-белите“ поведоха в резултата с 8:0. Треньорът на гостите използва своето право на едноминутно прекъсване. След таймаута Лукойл Академик се върна в срещата, като на няколко пъти бе близо до изравняване. Студентите го сториха минута преди края. Първата четвърт завърши при резултат 22:18 за гостите.

Разликата продължи да расте и в минутите преди почивката. Берое записа много слаба резултатност през първите минути на частта. Играчите на Тони Дечев успяха да се възползват от грешките на съперника и разликата стигна до внушителните 21 точки 4 минути преди края. Тихомир Желев бе на два пъти точен от тройката. След това последваха няколко бързи атака, реализирани от домакините. На почивката двата отбора се оттеглиха в съблекалните при резултат 32:48 в полза на Лукойл Академик.

През третата четвърт “зелено-белите” успяха да намалят актива на гостите, като на няколко пъти разликата стигна до 10 точки за Лукойл Академик. В крайна сметка преднината на студентите не беше свалена под границата 10 точки и така само част преди края те водиха с 16 точки- 52:68.

Играчите на Любомир Минчев се бориха до последно. Те успяха да намалят пасива си на 6 точки 4 минути преди края, но до обрат не се стигна. Лукойл Академик стана за трета поредна година шампион на България, а Берое завърши на второто място.