Берое се справи с Верея в дербито на Стара Загора

Верея загуби дербито на Стара Загора от Берое с 0:2 на стадион Трейс Арена. Двубоят бе от третия кръг на Първа професионална лига. Трима футболисти направиха официален дебют с екипа на Верея – като титуляр започна крилото Диара, а след почивката в игра влязоха французинът Мелак и Станислав Маламов, който се възстановяваше от контузия.
Срещата започна равностойно, но постепенно символичните гости започнаха да владеят по – често топката.

В 11 – та минута Иван Минчев стреля от фаул, но топката мина над вратата на Верея. Берое откри резултата в 21 – та минута , след центриране на Цонев отдясно капитанът Мартин Райнов засече с глава топката в мрежата за 0:1.
Две минути по – късно гостите удариха греда след удар на Райнов. В 29 – та минута Верея създаде възможност за гол, но ударът на Антон Огнянов от 22 метра излезе в аут. Последва пропуск на Меска пред вратата на домакините, който не успя да се разпише от 2 метра след намеса на вратаря Георгиев.
В 39 – та минута Огнянов отправи опасен удар от фаул, но кълбото профуча малко над напречната греда на беройската врата.

В 41 – та минута защитникът на Берое Алкан за втори път удари гредата на Верея.
След почивката в 46 – та минута Антон Огнянов стреля опасно от фаул вдясно от вратата на Берое, но Перниш боксира топката.

В 59 – та минута Берое имаше нова добра възможност. Цонев намери Камбуров, а той продължи за Вандерсон. Бразилецът стреля, но Георгиев успя да избие.
В 65 – та минута Мартин Камбуров от пряк свободен удар направи резултата 2:0 за Берое.

Три минути след това Бриджидо стреля от дистанция, но Георгиев спаси.

В 75-та минута Цонев опита удар от дистанция, но бе неточен.

Пет минути след това Берое организира бърза атака, при която Бриджидо намери Камбуров на фланга. Голмайсторът центрира за Цонев, а Георгиев със сетни усилия успя да спаси.

В 83-та минута Цонев намери Василев, а той стреля изключително силно и точно от границата на пеналта, но Георгиев изби в корнер.

В четвъртия кръг от първенството на Първа лига Верея ще гостува на Локомотив в Пловдив, а двубоят е насрочен за 10 август (петък) от 20,30 часа.

Верея – Берое 0:2

голмайстори: 0:1 Мартин Райнов 20′, 0:2 Мартин Камбуров 65′

Верея: 27. Георги Георгиев, 21. Здравко Илиев (к) (81. – 77. Емин Ахмед), 3. Теофилос Коуроуопис, 6. Иво Иванов, 33. Емил Йоргенсен, 88. Майкъл Тевиа, 18. Ангел Максимов, 28. Ндонголо Александер (60′ – 16. Билел Малек), 7. Милен Танев (60′ – 9. Станислав Маламов), 10. Антон Огнянов, 24. Сеидина Диара; неизползвани резерви: 22. Богомил Цинцарски, 4. Георги Йорданов, 8. Денислав Станчев, 30. Стефан Аличков; старши треньор: Иван Колев

Берое: 12. Душан Перниш, 19. Александър Василев, 4. Ерол Алкан, 26. Камен Хаджиев, 11. Иван Бандаловски, 77. Вандерсон (75′ – 6. Александър Цветков), 7. Мартин Райнов (к), 5. Мешка (62′ – 28. Рубен Бриджидо), 10. Борислав Цонев, 73. Иван Минчев, 9. Мартин Камбуров (83′ – 70. Драгош Фирцулеску); неизползвани резерви: 23. Георги Аргилашки, 3. Милен Желев, 20. Матеус Леони, 25. Георги Ангелов; старши треньор: Александър Томаш

жълти картони: Коуроуопис, Илиев, Огнянов, Иванов – Верея, Вандерсон – Берое

главен арбитър: Георги Давидов (Велико Търново)