Берое разгроми Сабаил с 4:0 в Банско

Берое изигра втората си контрола от лагер в Банско срещу Сабаил , Азербайджан и спечели категорично с 4:0.
Еуженио отбеляза първите два гола до края на първото полувреме, а след почивката се разписаха Ангелов и швейцарския нападател Йосипович.

Въпреки че Бандаловски се присъдени към отбора преди два дни той започна сред титулярите на Томаш.

Още при първата атака азерите можеха да открият резултата чрез Рамазанов , но Перниш се намеси и изби топката. В следващите минути играта бе равностойна без опасности пред двамата вратари.

В 11 – та минута Берое направи сериозен пропуск пред вратата на противника.
Иван Минчев намери Камбуров в наказателното поле и той стреля към вратата, но стражът докосна топката, която се удари в гредата и излезе в корнер.
В 20- та минута Камбуров стреля от удобна позиция с глава след центриране от фаул, но топката излезе в аут. В ответната атака гостите организираха опасна атака и Муратбайли получи удобна топка в наказателното поле но стреля неточно към вратата на Перниш.

В 27 – та минута играчът на гостите Муратбайли стреля от въздуха, но топката профуча далеч край беройската врата. В 29 – та минута Берое поведе в резултата. Педро Еужено получи подаване от Минчев, овладя топката и португалецът стреля силно от 25 метра и успя да порази вратата на гостите за 1:0.

Еуженио покачи на 2:0 в 37 – та минута , като преди това Бриджидо отне топката и центрира към него който не беше покрит добре и се разписа за втори път.

В 53 – та минута номер 8 изпълни опасен фаул от 22 метра, но Перниш се намеси и изби топката. В 56 – та минута Петко Цанкожв отправи опасен удар с глава след центриране на Василев, но вратарят изби топката от голлинията.
Еуженио отпарви коварен удар но топката профуча на сантиметри от страничната греда.

В 58 – та Микаел Есиен и Жуниор Мапуку се появиха в игра за Сабаил .

В 68 – та Берое покачи на 3:0. След центриране на Желев в наказателното поле току що влезлият Надин Ангелов стреля с глава и реализира третото попадение за старозагорския тим.
Берое доигра контролата с десет души, след като Милен Желев напусна терена в 85-та минута.

В 87 – та минута швейцарският нападател Йосипович също се разписа за 4:0. Той получи подаване от Надим Ангелов овладя топката в пеналта преодоля вратаря и реализира първото си попадение със зелената фланелка.

Перниш (60 – Гошев), Бандаловски (46 – Маджаров), Алкан (60 – Баранов), Василев (65 – Ангелов), Желев, Цанков , Цветков (60 – Охене), Минчев ( 53 – Ст. Иванов) , Бриджидо (60 – Ненов) , Еуженио (71 – Маринов), Камбуров (46 – Йосипович)