Берое продължава напред за Купата

Берое отстрани Поморие след като постигна рутинна победа с 2:0 на стадиона в Несебър в двубой от 1 кръг на турнира за Купата на България. Беройциоткриха резултата в 26-та минута чрез Иван Минчев. Бриджидо удвои аванса за своя тим в 65-та минута.

В 3-та минута Чукалов центрира, а Кънев отправи удар с глава, но не затрудни Перниш.

В следващите пет минути Берое организира две добри атаки, които завършиха с извеждащи подавания, но защитата се справи.

В 16-та минута Чукалов бе изведен зад гърба на отбраната и успя да отправи удар, но Перниш се намеси и спаси.

В 24-та минута и Камбуров бе изведен на стрелкова позиция от Иван Минчев, но Тодоров отрази удара на нападателя.

Берое излезе напред в резултата в 26-та минута. Иван Минчев изпълни перфектен пряк свободен удар от границата на пеналта и даде аванс за своя тим – 0:1

Пет минути след това домакините изпълниха ъглов удар, при който Нтойа засече топката от въздуха, но не отправи добър удар. Кълбото попадна в Кижев, който не намери очертанията на вратата от непосредствена близост.

На почивката Александър Томаш извърши две промени в състава. В игра се появиха Зоран Йосипович и Карлос Охене, които замениха Мартин Камбуров и Иван Минчев.

Две минути след подновяване на играта Йосипович бе изведен в наказателното поле и стреля в движение, но вратарят отрази удара на нападателя.

В 49-та минута Бриджидо намери Желев в наказателното поле. Играчът успя да отправи удар, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 58-та минута Ненов изпълни добър пряк свободен удар, но Тодоров успя да избие.

Берое удвои своя аванс в 65-та минута. Бриджидо проби по левия фланг, навлезе в пеналта и прати топката в мрежата с хубав диагонален удар – 0:2

В 76-та минута Иванов отправи атрактивен удар от въздуха на границата на пеналта, но не намери целта.

Четири минути след това Вандерсон намери очертанията на вратата от пряк свободен удар, но не затрудни вратаря.

В 81-та минута Христов засече с глава центрирана топка от левия фланг, но не затрудни Перниш.