Берое претърпя тежко поражение от Лукойл Академик

Берое допусна тежка домакинска загуба от Лукойл Академик в мач от 7-ми кръг на НБЛ.

Първата четвърт премина изцяло под диктовката на играчите на Лукойл. Гостите взеха инициативата от самото начало и поведоха с 20:0. След редица пропуски домакините успяха да отбележат точка едва в последните минути. Частта завърши с 4:27 в полза на Лукойл.

[ad id=“218001″]

Въпреки катастрофалното начало „зелено-белите“ успяха да се съвземат. Показаха доста по-добра игра в нападение и печелиха втората четвърт. Въпреки това на полувремето изоставаха с 18 точки – 29:47.

След почивката момчетата на Любо Минчев намалиха пасива си на 12 точки. Грешки в защита и два поредни пресечени паса на Николай Николов отново дадоха сериозна преднина на Лукойл

В последната част не се стигна до изненади и Лукойл Академик победи Берое с 66:95.