Берое претърпя тежка загуба в Самоков

Берое претърпя тежка загуба при гостуването си на Рилски спортист със 109:67 . Старозагорци взеха първата част, но в останалата част от двубоя допуснаха много слабости в отбрана и нападение, което доведе до огромното изоставане, видя ЗАРАТА. Загубата остави Берое на шестата позиция в края на редовния сезон в НБЛ. Така в плейофната фаза „зелените“ ще се изправят срещу последния шампион Балкан.

Симеон Илиев, Дамян Минков, Джими Гавин, Кей Джей и Седариан Рейнс стартира за беройци в Арена „Самоков“. Двата тима се „сбиха“ още в самото начало. След размяна на водачеството от двете страни дойде и първото равенство при 6:6. Берое по-трудно развиваше нападенията си, но за сметка на това играчите на старозагорци показаха много висока успеваемост от тройката в тези минути. „Зелените“ излязоха напред в по-убедително 2,30мин. преди края, когато водеха с 19:23. След прекъсване обаче Рилски върна пасива. При 23:23 и оставащи секунди до края домакините намериха веднъж целта, докато в последния възможен момент Костадин Лазаров намери целта, с което Берое спечели първата част с 24:25.

За съжаление, паритетът между двата отбора се задържа много малко във втората част. Играчите на Берое започнаха да трупат нарушения, което допълнително създаде проблеми на старши треньора Любо Минчев. В защита „зелените“ загубиха своята концентрация, докато в нападение успеваемостта падна. В резултат на това постепенно Рилски спортист излезе напред в резултата, отвори преднина и създаде двуцифрен аванс, печелейки частта с 32:17. На почивката Берое вече изоставаше с 56:42.

След почивката „зелените“ се опитаха да променят развоя на двубоя, но много бързо бяха отказани от първенеца в класирането Рилски спортист. Домакините добавиха 3 точки в своя аванс, а след 4 точки на Симеон Илиев тимът от Самоков направи серия от 9:0 с три тройки. В средата на частта резултатът вече набъбна до 72:46. Рилски спортист направи аванс от 26 точки, който гостите съкратиха с 4 пункта. До края на частта обаче гардът на „зелените“ съвсем падна и пасивът на тима премина границата от 30 точки. С 30:14 в третата четвърт беройци вече нямаха никакъв шанс за нещо в този двубой.

Доминацията на домакините продължи и в последните десетина минути. Последният сигнал дойде при крайното 109:67.