Берое победи шампиона в Адриатическата лига Будучност

Берое (Стара Загора) нанесе втора загуба за сезона на шампиона в Адриатическата лига по баскетбол за жени Будучност (Подгорица). Българският тим спечели като домакин със 77:60 (25:12, 18:19, 15:13, 19:16), след като водеше през цялата среща.

Будучност остава лидер в класирането с 20 точки след 9 победи и 2 поражения, а Берое е на второ място със 7-2, 16 точки актив, но има два мача по-малко.
Възпитаничките на Татяна Гатева започнаха мача с 8:0, след което поведоха с 19:4 и с 25:12 взеха първата част. Въпреки че вторите 10 минути бяха равностойни на почивката Берое имаше аванс от 43:31. След подновяването на играта домакините без проблеми поддържаха разликата и преди последната част водеха с 58:44. Берое продължи да доминира и с тройка на Жаклин Златанова направи 75:50 3:46 минути преди края, след което срещата просто се доигра.

За Берое Анджела Делич беше най-резултатна с 15 точки и 8 борби. Сара Бут се отчете с 12 точки и 16 борби, по 11 точки реализираха Жаклин Златанова (9 борби) и Теодора Динева, а Матея Тавич вкара 10 точки.
За Будучност се отличи Николина Бабич с 22 точки, 13 отбеляза Мина Джорджевич, а с 10 точки завърши Милена Якшич.