„Берое“ победи „Хебър“ в контрола

„Берое“ се наложи с 3:1 над „Хебър“ (Пазарджик) в четвъртата си контролна среща от зимната подготовка. Димо Бакалов откри резултата в 8-та минута, а веднага след това Макоута удвои. Гостите намалиха чрез Петков в 43-та минута, а крайното 3:1 оформи Кийлън Лебон.

Домакините започнаха по-активно срещата и успяха да открият резултата в 8-та минута. Димо Бакалов получи на границата на наказателното поле и прати топката в далечния ъгъл с прецизен удар.

Минута по-късно след атака по десния фланг топката по центрирана в пеналта на гостите, където Макоута я прати в мрежата след удар с глава.

„Хебър“ затрудни „Берое“ в следващите минути. В 11-та след атака по левия фланг последва центриране на втора греда, където Хамдиев засече топката от въздуха, но ударътр му срещна гредата.
Гостите върнаха едно попадение в 43-та минута, когато Живко Петков се пребори в наказателното поле и прати топката в мрежата от непосредствена близост.
В 50-та минута Хаджиев стреля опасно с глава, но топката мина над вратата на старозагорци.

Четири минути Макоута центрира от фланга, а Лебон засече с глава, но топката не намери очертанията на вратата.

В 67-та минута Апостолов изведе отлично Лебон зад гърба на отбраната, а французинът прати топката в мрежата с елегантен удар – 3:1.
Седем минути по-късно Чаворски получи пред наказателното поле и отправи опасен удар, но Василев се намеси и спаси.

В последната минута Динков отправи удар с глава, но топката мина над вратата.

Следващата проверка на „зелено-белите“ е в събота (30 януари) срещу „Ботев“ в Пловдив.

„Берое“: Душан Перниш (46′ – Християн Василев), Божидар Пенчев (46′ – Октавио), Димо Бакалов (76′ – Димитър Спасов), Гаюс Макоута (76′ – Явор Баев), Георги Маджаров (76′ – Виктор Тодоров), Радослав Апостолов (76′ – Пламен Крислов), Ибрахима Конте (76′ – Тони Николов), 19. Александър Василев (76′ – Виктор Ангелов), 20. Стив Фуртадо (76′ – Атила Ахмед), Кийлън Лебон (76′ – Георги Динков), Георги Ангелов (76′ – Атанас Йорданов)