„Берое“ победи „Септември“ в контрола

„Берое“ победи с 3:0 „Септември“ (София) в приятелска среща, играна днес в Стара Загора. Димитър Димитров заложи на две различни единайсеторки в двете полувремена на двубоя.

Неофициален дебют за Берое направи новото попълнение на отбора Илиян Стефанов, който започна като титуляр и бе сменен на полувремето.
Първото попадение падна в 27-та минута, когато Конте намери Бакалов на границата на накзателното поле, а халфът прати топката в далечния ъгъл. Десет минути по-късно Крум Стоянов направи пробив през трима играчи на съперника, навлезе в наказателното поле и преодоля стража на гостите за 2:0. Крайният резултат бе оформен в заключителните минути на мача, когато Макоута финтира бранител и отбеляза със силен удар от пеналта. На два пъти и гредите помогнаха на гостите, след удари на Камбуров и Охене.

В събота (27 февруари) „Берое“ гостува на „Черно море“ в среща от XIX кръг на първенството.