Берое победи румънския Ботошани в първата си контрола за 2020 г.

„Берое“ се наложи с 2:1 над „Ботошани“ в първата си контролна среща за годината. Двубоят срещу румънците се проведе в „Кая спорт център“ в Белек, където двата тима са на подготовка.

През целия двубой „Берое“ имаше инициативата и създаде по-чистите голови положения в мача.

„Ботошани“ обаче първи откриха резултата в 20-та минута, когато Кейта засече с крак центрирана от корнер топка и успя да я прати в мрежата.

Две минути след това Мартин Камбуров бе задържан в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Нападателят застана зад топката, но вратарят на румънския отбор спаси удара.

В 26-та минута обаче Камбуров се реваншира и изравни. Желев получи на фланга от Бриджидо и центрира в наказателното поле, където Камбуров засече топката с глава и я прати в мрежата – 1:1.

До края на полувремето „Берое“ продължи да атакува повече и имаше ситуации да реализира след флангови атаки и удари от границата на пеналта, но нов гол не падна.

В 52-ра минута Рубен Бриджидо извведе отлично Мартин Маринов зад гърба на отбраната и юношата на клуба хладнокръвно прати топката в мрежата със силен шут от наказателното поле – 2:1.

Десет минути след това Желев центрира в пеналта, където Педро засече топката от точката за изпълнение на дузпа, но ударът му мина малко над вратата.

В 72-та минута Родригез стреля от границата на наказателното поле, но топката срещна гредата.

Пет минути след това Цветков шутира от около 20 м, но ударът мина на сантиметри от целта.

Две минути преди края румънския тим можеше да изравни, след като техен играч остана сам срещу Ганев, но не успя да прати топката в мрежата.

Така резултатът се запази и „Берое“ записа победа с 2:1. Следващата проверка на тима е на 21 януари срещу „Сепси“ (Румъния)

Състав на „Берое“: 12. Душан Перниш (46′- 33. Генадий Ганев), 2. Милен Желев, 9. Мартин Камбуров (46′- 16. Мартин Маринов), 5. Ахмед Тоуба (46′ – 26. Виктор Генев), 7. Крум Стоянов, 21. Педро Еуженио, 15. Гаюс Макута (46′- 14. Яя Меледже), 99. Теди Мезаг (46′- 27. Георги Ангелов), 28. Рубен Бриджидо, 13. Никола Маринов (46′- 24. Стоян Иванов), 71. Иван Минчев (46′- 6. Александър Цветков)