Берое победи Монтана в Адриатическата лига

Берое победи Монтана с 76:70 (23:22, 18:12, 21:18, 14:18) в Стара Загора българското дерби от третия кръг на втората фаза на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Гостенките започнаха по-добре мача и поведоха с 21:11, но със силна серия в последните 2:45 минути на първата част сътезателките на Татяна Гатева стигнаха до обрат за 23:22. Нова добра серия от 7 безответни точки позволи на Берое да поведе с 30:25 след три минути и половина игра във втората четвърт и до края на двубоя домакините не изпуснаха водачеството.

Старозагорки дръпнаха със 71:60 малко повече от три минути преди финалната сирена, а късния опит за обрат на гостенките стигна само за намаляване на резултата до 70:74. 16 секунди преди края Монтана имаше атака, но грешен пас на Даниела Петева, последван от неспортсменско нарушение на Виктория Стойчева окончателно решиха всичко.

Джордън Рейнолдс беше най-добра за домакините с 20 точки, 5 асистенции и 8 откраднати топки.Тиара Бенкс допринесе с 18 точки и 7 борби. Силен мач за Монтана направи Сара Буут с 18 точки и 16 борби. Цветомира Шаренкапова завърши с 13 точки за гостенките.