Берое победи Локомотив Пд , Камбуров наказа бившия си отбор

Берое победи с 2:0 Локомотив (Пловдив) и си гарантира четвъртото място преди началото на плейофите в Първа професионална футболна лига на България. Старозагорци са с актив от 44 точки и водят с осем пред Ботев Пловдив, който играе в понеделник с Верея.

Мачът беше сравнително равностоен, но Берое създаде двете добри положения през първото полувреме. В 35-та минута Рубен Бригидо получи топката близо до границата на наказателното поле и стреля силно, но Илко Пиргов реагира моментално и изби топката в напречната греда. Само пет минути по-късно вратарят на домакините отрази и опасен удар на Мартин Камбуров.

Душан Перниш спаси Берое в началото на втората част, когато отрази опасен удар на Елитон от статично положение, а нападателите на старозагорците решиха изхода от мача с два гола за девет минути. Мартин Камбуров вкара на бившия си тим в 67-та след центриране на Педро Еуженио, който се разписа за 2:0 в 76-та минута. Той получи извеждащ пас от Борислав Цонев и не се затрудни сам срещу Пиргов.

Локомотив опита да натисне след втория гол, но не стигна до чисти положения.

Локомотив (Пловдив) – Берое 0:2
1:0 Мартин Камбуров (67)
0:2 Педро Еуженио (76)

Локомотив: Илко Пиргов, Димитър Везалов, Стивън Езе, Муса Мухамед, Янко Ангелов (84-Васил Иванов), Елитон (77-Парвиз Умарбаев), Игор Банович, Веселин Марчев, Димо Бакалов (73-Филип Михалевич), Абделхаким Буна, Анте Аралица

Берое: Душан Перниш, Милен Желев, Иван Иванов, Мартин Райнов, Карлос Охене, Мартин Камбуров (83-Серджиу Негрут), Марко Адамович, Рубен Бригидо (64-Борислав Цонев), Матеус Леони (79-Георги Динков), Камен Хаджиев, Педро Еуженио

Жълти картони: Димо Бакалов, Веселин Марчев, Игор Банович, Елитон, Абделхаким Буна, Парвиз Умарбаев (Локомотив); Иван Иванов, Карлос Охене (Берое)