„Берое“ победи „Левски“, след като му изнесе лекция на Герена

Берое победи Левски на стадион „Георги Аспарухов“ с 2:1 в среща от първия кръг на първата шестица в Първа професионална лига.

Беройци  поведоха още в 3-ата минута с гол на Педро Еуженио, а „сините“ получиха отличен шанс да изравнят в края на първата част, но Роман Прохазка пропусна дузпа. Пет минути след почивката втори гол за Берое реализира Камен Хаджиев.

В 75-ата минута Левски върна едно попадение чрез Серджиу Буш, но до края на успяха да се доберат до точка.

С успеха днес старозагорци се доближиха на две точки от състава на Делио Роси в битката за третото място. Левски е трети с 50 точки, докато Берое е на четвъртата позиция с актив от 48.

Берое започна мача много активно в нападение и поведе още в третата минута. Педро Еуженио получи топката в наказателното поле на „сините“ и Божидар Митрев опита да го блокира, но португалското крило на старозагорците го преодоля с техничен удар за 1:0.

Само осем минути по-късно Еуженио удари и греда от пряксвободен удар, а Берое пропусна и няколко други ситуации още в началото на срещата.

Левски заигра малко по-добре след 20-ата минута, но трудно стигаше до удари към вратата на Берое. Старозагорци пък създадоха ново чисто положение, след като в 39-ата минута Мартин Камбуров центрира към Еуженио на далечна греда, а португалецът удари греда.

Левски получи дузпа в последната минута на редовното време и имаше отличен шанс да изравни, но Роман Прохазка я пропусна. Неговият изстрел беше спасен от Душан Перниш и Берое запази аванса си на почивката.

Гостите започнаха и второто полувреме с гол. В 50-ата минута старозагорци получиха възможност да центрират от лявото крило, а Еуженио изпрати топката на далечната греда и Камен Хаджиев я засече с глава във вратата на Левски за 2:0.

Хаджиев спаси веднъж своя тим след гола си, а в 63-ата минута Левски пропусна нова възможност, след като Жорди Гомес стреля неточно от удобна позиция.

Топката все пак влезе във вратата на Берое в 75-ата минута, когато Серджиу Буш засече центриране на Станислав Иванов за 1:2.

Паулиньо пропусна да вкара с глава след отлично центриране на Станислав Иванов в 85-ата минута и така Левски допусна втора поредна загуба в първенството.

Левски – Берое 1:2
0:1 Педро Еуженио (3)
0:2 Камен Хаджиев (49)
1:2 Серджиу Буш (75)

Левски: Божидар Митрев, Холмар Ейолфсон, Паулиньо, Серджиу Буш, Жорди Гомес, Хали Тиам (62-Станислав Иванов), Роман Прохазка (75-Ривалдиньо), Милош Цветкович, Афонсо Фигейредо, Давид Яблонски и Станислав Костов (46-Филипе Нашименто)
Треньор: Делио Роси

Берое: Душан Перниш, Милен Желев, Иван Иванов, Мартин Райнов, Карлос Охене (46-Серджиу Негрут), Мартин Камбуров (81-Георги Динков), Борислав Цонев, Рубен Бригидо (63-Павел Виданов), Матеус Леони, Камен Хаджиев и Педро Еуженио
Треньор: Александър Томаш

Жълти картони: Хали Тиам (Левски); Иван Иванов (Берое)