Берое победи Ботев (Гълъбово) с 5:2  в последната си контрола

Берое победи Ботев (Гълъбово) с 5:2  в последната си контрола от зимната подготовка. Спарингът се игра пред 400 зрители на спортна база „Берое“ в Стара Загора. Берое имаше превъзходство над противника си от втора лига, който има финансови проблеми.
В 15-та минута Берое излезе напред в резултата срещу Ботев (Гълъбово). Стоянов получи от Камбуров и центрира в пеналта. Там Октавио засече с глава, но вратарят на съперника изби. Топката попадна във Фуртадо, който веднага намери непокрития Фал. Сенегалецът не сбърка от близка дистанция и прати топката в мрежата – 1:0.
В 32-та минута отново Фал реализира и покачи резултата. Фуртадо намери сенегалеца в наказателното поле, той овладя и прати топката в горния десен ъгъл с мощен удар – 2:0.
В последната минута на първото полувреме Георги Ангелов предостави отлично центриране за Мартин Камбуров, който покачи резултата на 3:0 след удар с глава. Първите две попадения в срещата бяха дело на Фал.
В 54 –  минута  Цветков отправи опасен уде от границата на наказателното поле ,но вратаря изби топката в корнер.
 Гостите oт Ботев (Гълъбово) намалиха резултата в 55-та минута чрез Иван Винков, който се разписа от наказателното поле след разбъркване – 3:1.
Защитникът на Гълъбовци Цветелин Радев получи червен картон за гру фаул но беше заменен от Станислав Катранков.
В 60 – та минута Макута стреля от воле, но топката профуча над напречната греда на Ботев.
В 75 – минута нападателят на гостите Ерай Карадайъ получи пас зад защитата на Берое , но от чиста позиция стреля над вратата.
В 80 -минута Макута вкара четвъртия гол останал сам срещу вратаря.
Ботев намали с падение на Иван Винков в 83 – та минута , който технично прехвърли Ганев за 4:2.
Юношата Никола Маринов вкара петия гол за Берое в 86 – та минута.
Берое: Душан Перниш, (60′- Генадий Ганев) Георги Ангелов, Теди Мезаг, Крум Стоянов, Ахмед Туба (68′- Виктор Генев), Стив Фуртадо (68′- Педро Еуженио), Октавио (68′- Яя Меледже), Мартин Камбуров (77′- Пиер Фонкеу), Александър Цветков (68′- Милен Желев), Алиун Фал (68′- Никола Маринов), Ибрахима Конте;
Ботев (Гълъбово): 12. Иван Дерменджиев (46′- 1. Михаил Михайлов), 20. Емил Иванов, 30. Исус Ангелов, 5. Цветелин Радев, 33. Николай Янков, 19. Красимир Илиев, 21. Митко Плахов, 17. Джунейт Яшар (60′- 8. Димитър Трайков), 39. Жардел Нванко (39′- 11. Аспарух Смилков), 92. Ерай Карадайъ, 7. Иван Винков; 27. Станислав Катранков, 98. Беркай Халил, 9. Димитър Атанасов, 92. Пламен Коларов, 10. Емилиян Зотев