Берое победи Ботев Гълъбово с 4:1 в контрола, естонски национал подписа с клуба

Берое победи с 4:1 Ботев Гълъбово в първата си контрола на изкуствения терен над градския стадион пред 200 зрители. Мартин Райнов , който остава в Берое не взе участие в контролата.

Към Берое се присъедини нов футболист – Камара, който е играл в Интер Милано и ще мине проби.

Договор с Берое подписа Никита Баранов, който е национал на Естония.
Баранов е роден на 19 август 1992 г в Талин , висок 186 см,  и играе на позиция централен защитник.От 2017 г е  в норвежкия Кристиастад, а в родината си e играл в Арарат (Талин), Флора, Йелва. За националния отбор на Естония има 24 мача.
В 27 – та минута бразилецът Алфредо стреля от 10 метра но топката профуча край страничната  греда.
Преди това футболист на Гълъбово удари греда след удар от 15 метра.
Берое владееше повече топката от противника си , но противно на логиката
Ботев поведе с гол на Исус Ангелов. Нападателят  напредна към наказателното поле и стреля силно в горния ляв ъгъл за 0:1 в 31 минута .
Бразилецът Алфедо изравни  в 34 -та минута с удар отблизо след като вратаря Колев отрази диагонален удар на Бригидо.
На почивката напуснаха Перниш, Желев, Бригидо, Алфредо, Цветков, Василев, Минчев
През второто полувреме в 56 – та минута халфът на гостите  Иван Тошев стреля силно но топката мина над напречната греда на Берое.
В 65 – та минута Берое направи пълен обрат в резултата.
 Юношата  Стоян Иванов, който ще пътува с Берое на лагера в Турция стреля отблизо и топката  влетя в мрежата на Ботев за втори път. До края на спаринга който се игра в две полувремена по 40 минути Берое вкара още 2 гола.
В 72 – та минута Мешка се разписа за трети път във вратата на Ботев .
Бразилецът Леони се разписа за 4:1 от фаул от границата на наказателното поле 77 – та минута.

Състав на Берое първо  полувреме: Душан Перниш, Александър Василев, Валентин Иванов, Надим Ангелов, Милен Желев, Александър Цветков, Стоян Иванов, Иван Минчев, Никола Маринов, Рубен Бриджидо, Алфредо Мартинс.

Състав Берое второ полувреме: Иван Гошев, Валентин Иванов, Надим Ангелов, Стоян Вергиев, Матеус Леони, Стоян Иванов, Георги Маджаров, Мартин Маринов, Калоян Петров, Майлсон Лима, Мешка