„Берое“ отстъпи на „Заглембе“ – 1:2

„Берое“ загуби с 1:2 първата си контролна среща на турска земя срещу „Заглембе“ (Любин, Полша). „Зелените“ поведоха с попадение на Антон Карачанаков в 15-ата минута, Бартош Слиш израви в 25-ата за поляците, а с гол на Бартоломей Павловски резултатът бе обърнат до 1:2.

[ad id=“263680″]

В 7-ата минута Бартоломей Павловски получи топката след центриране на Патрик Тушжински на границата на наказателниото поле и шутира, но топката бе отбита от Перниш и излезе в аут.

Четири минути по-късно след бърза атака за поляците Бартоломей Павловски намери Павел Жира на дъгата пред наказателното поле. Той стреля от там, но Душан Перниш се намеси отлично и изчисти в корнер, който не застраши вратата на беройци.

В 15-ата минута Матеус Леони намери Мартин Камбуров, който се освободи добре и изведе по отличен начин Антон Карачанаков, който елегантно с левия крак откри резултата за 1:0 в полза на „Берое“.

В 18-ата минута след остро центриране в наказателното поле на „Берие“ Душан Пернуш успя да се намеси, а след това Милен Желев сигурно изчисти топката.

Антон Карачанаков отправи добър удар в 20-ата минута, но Мартин Полачек спаси.

В 25-ата резултатът бе изравнен когато Патрик Тушжински овладя и подаде към Бартош Слиш, който в наказателното поле на „Берое“ от близо изравни резултата.

Алан Червински засече с глава в наказателното поле центрирана към него топка, но след удара му кълбото не намери целта.

„Заглембе“ се възползва от грешка на Милен Желев, който не успя да изчисти, а подаде на Себастиан Бонечки. Той изведе Бартоломей Павловски на добра позиция и с хубав шут от 20-ина метра той направи резултата 1:2 в 37-ата минута.

В 41-ата минута Антон Карачанаков центрира добре в наказателното поле, но сантиметри не достигнаха на Мартин Камбуров да засече.

Душан Перниш се намеси отлично в 42-ата минута когато Йагиело бе изведен очи в очи с него в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но вратарят на „Берое“ бе скъсил дистанцията и успя да блокира.

В 63-ата минута Камил Мазек напредна добре и шутира от малък ъгъл, но Аргилашки се намеси отлично и спаси. Последва центриране и удар на Камил Мазек с глава, но неточно и над вратата.

Иван Бандаловски, който направи своя дебют с фланелката на „Берое“ след 60-ата минута центрира в наказателното поле малко след като се появи в игра, но вратарят на гостите се намеси решително и спаси.

В 75-ата минута Ярослав Кубички центрира в наказтаелното поле на „Берое“ на два пъти, но първо Веселин Пенев, а след това Камен Хаджиев и Иван Бандаловски предотвратиха опасности.

Марко Адамович стреля от пряк свободен удар на 26-27 метра фронтално на вратата в 82-ата минута. Той насочи перфектно топката към долния десен ъгъл на вратата на поляците, но стража на „Заглембе“ се намесе отлично.

Минута преди края на редовното време Ярослав Кубички пробва удар от 30-ина метра, но той бе твърде слаб и Георги Аргилашки нямаше никакъв проблем да овладее топката.

В следващата контрола, на 23 януари, вторник, „Берое“ ще се изправи срещу „Вардар“ (Скопие, Македония). Допълнително ще ви информираме за часа на двубоя.

СТАТИСТИКАТА

„Берое“ (Стара Загора) – „Заглембе“ (Любин, Полша) 1:2
голмайстори: 1:0 Антон Карачанаков 15′, 1:1 Бартош Слиш 25′, 1:2 Бартоломей Павловски 37′
„Берое“ (Стара Загора): 12. Душан Перниш (46′ – 23. Георги Аргилашки) – 3. Милен Желев (62′ – 13. Емин Ахмед), 5. Павел Виданов (62′ – 26. Камен Хаджиев), 6. Иван Иванов (62′ – 15. Георги Динков), 20. Матеус Леони (62′ – 28. Веселин Пенев) – 8. Карлос Охене (62′ – 4. Кохей Като), 7. Мартин Райнов (62′ – 27. Александър Енев) – 24. Никола Гавов, 10. Борислав Цонев (62′ – 11. Иван Бандаловски), 71. Антон Карачанаков (62′ – 16. Марко Адамович) – 9. Мартин Камбуров (62′ – 21. Сердижу Негут); старши треньор: Александър Томаш
„Заглембе“ (Любин): 1. Мартин Полачек, 33. Любомир Гулдан, 3. Саша Балич, 17. Серафин Сзота, 44. Алан Червински, 19. Филип Йагиело, 8. Себастиан Бонечки, . Бартош Слиш, 16. Павел Жира, 11. Бартоломей Павловски, 89. Патрик Тушжински (12. Конрад Форенц, 28. Пьотр Лецией, 30. Доминик Хладун, 4. Александър Тодоровски, 24. Якуб Тошик, 27. Доминик Йончзи, 22. Рафал Петржак, 2. Бартош Копач, 25. Адам Матушчук, 7. Кристоф Януш, 14. Лукаш Яношка, 20. Ярослав Кубички, . Лукаш Пореба, 18. Филип Стражински, 96. Конрад Андрейчак, 77. Лукаш Монета, 13. Давид Пакулски, 6. Камил Мазек, 9. Аркадиуш Вожниак, . Мартин Неспор); старши треньор: Мариуш Левандовски
жълти картони: Борислав Цонев (33′ – груб фаул), Георги Динков (65′ – груб фаул) [„Берое“]
стадион: комплекс „Суеси Ресорт“, Белек, Турция