Берое отстъпи на Балкан само с точка след оспорван мач

Баскетболният Берое завърши на третата позиция в приятелския турнир „Георги Христов“ игран в Ботевград. Във втората среща от надпреварата старозагорци загубиха от домакина Балкан с една точка разлика – 71:70. Срещата бе изключително интересна и динамична от първата до последната минута. Николай Стоянов пропусна и втория мач от приятелския турнир.

Двата отбора „се захапаха“ още с началния гонг. Двубоят вървеше кош за кош и логично частта приключи при равенство 20:20. Във вторите 10 минути беройци показаха, че са си взели поука от мача, игран 24 часа по-рано срещу Рилски спортист, когато именно преди почивката допуснаха голямо изоставане. Вместо това „зелените“ се хвърлиха още по-здраво и спечелиха частта с 16:12.

Балкан отвърна на предизвикателството с много силна трета четвърт. Домакините поведоха в резултата и спечелиха третата четвърт с 25:17. Заключителните минути отидоха в актива на Берое. Старозагорци наложиха своята игра, повишиха агресията с 17:14 взеха частта, но за жалост отстъпиха в общия резултат със 71:70.