Берое не успя да спре Марица в Стара Загора

Марица (Пловдив) записа пета поредна победа в Националната волейболна лига. Шампионките победиха домакините от Берое (Стара Загора) с 3:0 (25:17, 25:11, 25:20) в среща от петия кръг в НВЛ. Срещата се проведе в зала „Иван Вазов“ в Стара Загора.

След равностойно начало на двубоя, Марица успя да дръпне с по-голяма разлика след 9:5. Техническото прекъсване дойде при 12:8 за шампионките. Маричанки направиха разликата си и по-голяма при 17:12, а геймът беше затворен след успешна атака на Алекзандра Холстън за 25:17.

Вторият гейм маричанки поведоха с 5:1, техническото прекъсване дойде при 12:6 за „жълто-сините“. Гостенките увеличиха преднината си при 16:8 и затвориха гейма след атака на Дима Ушева – 25:11.

Третата част започна като първата, но пловдивчанки успяха да направят по-голяма разлика при 10:6. След ас на Александра Миланова дойде техническото прекъсване при 12:8 за Марица. Стигна се до 17:13 за шампиона на България,

Берое успя да намали само на точка изоставането си – 17:16, но пловдивчанки направиха три поредни точки поведоха с 20:16 и затвориха мача след 25:20 след успешна атака на Кремена Каменова.

Топреализатори на срещата станаха Алекзандра Холстън от Марица и Ваня Върбанова от Берое, които завършиха с по 9 точки. Цели три състезателки на Марица завършиха с по 8 точки – Александра Миланова, Десислава Николова и Дженифър Крос.