Берое не успя да обърне Академик (Пловдив)

Берое допусна домакинска загуба в инфарктен двубой срещу Академик Бултекс 99. „Зелено-белите“ се бориха до последно, но въпреки силната последна част не успяха да победят.

Гостите отбелязаха първия кош в зала Общинска , но следващите точки бяха за домакините от Берое. През цялата първа четвърт  Академик Бултекс бяха догонващият отбор. Едва в последната минута и половина стигнаха до обрат и поведоха (21:24).

През втората четвърт обаче гостите от Пловдив взеха тотален превес. На полувремето таблото показваше 35:53 в полза на Академик.

След почивката момчетата на Любо Минчев се мобилизираха и намалиха пасива на 11 точки (64:75).

През последната четвърт „зелено-белите“ върнаха интригата в играта благодарение на добрите изяви на Майк ди Нуно и Александър Георгиев.

Малко преди края разликата бе едва 2 точки (91:93). Пропуск на Берое в последните  секунди и в крайна сметка победа за Академик с  91:94

Най-резултатен за старозагорския тим бе Александър  Георгиев с 28 точки. С 22 се отчете Алекс Дейвис.