„Берое“ не остави шанс на „Черно море“ за първата си победа у дома

„Берое“ изигра много силен двубой и победи „Черно море“ с 2:0 в мач от VIII кръг на ППЛ. „Зелените“ бяха много по-добрият отбор и създадоха куп положения, но стражът на гостите предотврати по-разгромна победа. Домакините излязоха напред в резултата още в 3-та минута чрез Педро Еуженио, а Камбуров покачи на 2:0 в 45-та минута.

Домакините започнаха отлично срещата и атакуваха протичника още от самото начало. В 3-та минута Охене отне топката в центъра и изведе Педро Еуженио в наказателното поле. Португалецът финтира Емил Янчев и прати топката в мрежата за 1:0.

Охене проби в 14-та минута и намери Камбуров, но нападателят се засуети и топката му бе отнета. В следващата атака Фиртулеску бе намерен на крилото и намери Охене в наказателното поле. Ганаецът стреля, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 18-та минута Костадинов центрира в пеналта, там Динков изби, но топката попадна у Сукуп, който я върна в наказателното поле. Там Кузма засече с глава, но Перниш улови.

Три минути след това Кузма бе изведен в наказателното поле и стреля силно, но Перниш се намеси и спаси.

В 23-та минута Божилов центрира в пеналта, а там Кузма пробва удар от въздуха, но не намери рамките на вратата.

Седем минути след това Илиев центрира в пеналта от фаул, а Кузма засече топката с глава. Перниш обаче бе пласиран чудесно и улови без проблем.

В следващата атака Охене изведе отлично Камбуров, той финтира стража на гостите Боровик, но ударът му към опразнената врата мина на сантиметри от гредата. Веднага след това нападателят отното получи извеждащ пас в пеналта, но Цветков се намеси решително.

В 35-та минута Педро открадна топката и проби по дясното крило, но центрирането му към Камбуров бе пресечено от Цветков.

Три минути след това Илиев центрира в наказателното поле от пряк свободен удар. там Божилов засече с глава, но прати топката над вратата.

„Берое“ организира много добра атака в 40-та минута. Райнов открадна топката и намери Като. Той напредна и върна към капитана на „зелените“, който вече бе на границата на пеналта. Райнов шутира, но Боровик спаси.

Страхотна атака за „Берое“ в 45-та минута завърши с първо попадение за „зелените“ и общо 190-то в „А“ група за Мартин Камбуров. Педро и Фиртулеску размениха подавания до наказателното поле на гостите, а португалецът изведе Райнов зад отбраната. Капитанът на тима намери Камбуров, който отбеляза без проблем за 2:0.

Второто полувреме започна с нов шанс за „Берое“. Първо Педро намери Фиртулеску в пеналта, но Боровик изби. Топката попадна отново у Педро, който върна за Райнов, но стражът на гостите се намеси и при втория удар, запазвайки резултата.

Охене проби през почти целия терен в 51-та минута и стреля от дъгата, но Боровик изби в корнер.

В 57-та минута Фиртулеску центрира чудесно в пеналта, където Камбуров засече с глава, но топката мина над вратата.

Две минути след това Райнов намери с дълъг пас Педро, който стреля от дъгата на пеналта, но стражът на гостите се намеси отново.

Гостите имаха шанс в 61-та минута, когато овладя в пеналта и намери Сукуп. Той стреля опасно, но Перниш се намеси страхотно и спаси.

В следващата атака Педро получи в наказателното поле от Фиртулеску и стреля опасно, но Боровик изби в корнер.

В 65-та минута центрирана топка в пеналта на домакините попадна у Георги Илиев, който стреля, но над вратата.

В 73-та минута Зехиров бе изведен в пеналта, но ударът му не намери ракмите на вратата.

Пет минути след това Педро намери Фиртулеску, който залъга бранител и стреля силно, но вратарят на гостите отново се намеси и спаси своя тим.

В 86-та минута Цветков намери Илиев в пеналта, който стреля, но Леони изби пред гол линията, Чунчуков овладя, но Виданов се намеси страхотно. В ответната бърза атака за „Берое“ Педро намери Цонев, който стреля силно, но Боровик спаси.

Минута след това Карачанаков проби и навлезе в пеналта, където отправи силен удар, но след рикошет топката срещна гредата.

В 90-та минута Негрут бе изведен на стрелкова позиция, но силният му удар мина покрай вратата.

Така „Берое“ се наложи над „Черно море“ и вече има 13 т. в актива си.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В следващия кръг „Берое“ гостува на „Етър“ (Велико Търново) на 15 септември, петък, от 17:00 часа.