Берое надигра но не успя да бие Пирин в Стара Загора

Берое и Пирин завършиха 1:1 пред около 3000 фенове на стадиона под Аязмото. Това е 3-тото поредно равенство за Берое от началото на сезона и въпреки че заралии отново не успяха да победят, бяха изпратени с аплодисменти от публиката.

Двата отбора започнаха равностойно мача под Аязмото и първите 15 минути играха лежерно, без да създават голови положения пред вратите. Първата ситуация бе на домакините в 16-ата минута, когато португалецът Еуженио бе изведен в наказателното поле на Пирин, но диагоналният му удар от 15 метра бе неточен. Малко изненадващо Пирин поведе в резултата в 19-ата минута при заучено положение от фаул. Попев от гостите, вместо да центриа топката в пеналта, намери покрай стената на Берое Младенов, който от своя страна видя непокрития Благов и той от 4-5 метра откри резултата за гостите. Това стресна домакините от Берое, които натиснаха и в 25-ата минута изравниха. Борислав Цонев центрира от фаул отляво на вратата на Пирин в наказателното поле, където Мартин Райнов засече с глава топката в мрежата за 1:1. До края на първото полувреме Берое имаше превъзходство, но не успя да вкара втори гол, след като португалецът Еуженио направи още два пропуска. Най-фрапантната му ситуация стана 40-ата минута, когато Еуженио беше изведен от Райнов в наказателното поле на благоевградчани, португалецът овладя токата и стеля от 10-ина метра, но Макенджиев успя да избие кълбото. 3 минути по-късно, след изпълнение на корнер, Еуженио отправи удар от удобна позиция, но топката профуча високо над вратата на Макенджиев.

След почивката Берое бе по-активният отбор, но трудно пробиваше добре организираната защита на Пирин. В рамките на една минута домакините отправиха два удара, но те бяха неуспешни. В 65-ата минута Борислав Тонев стреля от наказателното поле, но топката профуча край пиринската врата. В 66-ата минута ганаецът Карлос Охене опита изненадващ далечен удар след лошо отбита топка от защитата, но кълбото излезе в аут. Берое продължи да натиска, но опитите им бяха неуспешни. В 79-ата минута Пирин останаха с човек по-малко на терена, след като Антон Костадинов беше изгонен за червен картон и въпреки численото си преимущество на терена в оставащите 14 минути Берое не успя да пробие благоевградската отбрана. В 81-вата минута Мартин Райнов опита изненадващ удар от 10-ина метра, но отново неуспешен. Първи минути с зелената фланелка записа Антон Карачанаков, който в 83-тата минута стреля от фаул, но топката не успя да мине стената и излезе в тъч.

„Берое“ (Стара Загора) – „Пирин“ (Благоевград) 1:1
голмайстори: 0:1 Димитър Благов 19′, 1:1 Мартин Райнов 25′,
„Берое“ (Стара Загора): 12. Душан Перниш, 2. Павел Виданов, 3. Милен Желев, 7. Мартин Райнов, 8. Карлос Охене , 10. Борислав Цонев (75′ – 71. Антон Карачанаков) , 11. Драгош Фиртулеску (88′ – 26. Камен Хаджиев) , 15. Георги Динков, 21. Серджиу Негрут, 28. Веселин Пенев (к) , 77. Педро Еуженио (88′ – 27. Денислав Станчев); неизползвани резерви: 22. Богомил Цинцарски, 4. Кохей Като, 20. Матеус Леони, 13. Емин Ахмед; старши треньор: Александър Томаш
„Пирин“ (Благоевград): 22. Благой Макенджиев, 21. Александър Башлиев, 14. Стилиян Николов, 3. Румен Сандев, 18. Юлиян Попев (к), 27. Костадин Ничев, 6. Тодор Паланков (74′ – 30. Тодор Траянов), 24. Антон Костадинов, 11. Даниел Младенов (81′ – 9. Радослав Кирилов), 15. Димитър Благов, 19. Станислав Костов (90′ – Методий Стефанов); неизползвани резерви: 76. Красимир Костов, 4. Димитър Митев, 26. Любомир Цолев, 23. Марио Топузов; старши треньор: Милен Радуканов
жълти картони: Георги Динков (14′ – груб фаул), Борислав Цонев (16′ – груб фаул), Драгош Фиртулеску (26′ – фаул), Карлос Охене (86′ – удар) [„Берое“]; Антон Костадинов (6′ – груб фаул), Александър Башлиев (60′ – оспорване), Костадин Ничев (63′ – груб фаул), Румен Сандев (72′ – груб фаул), Стилиян Николов (85′ – бавене на игра), Димитър Благов (90′ – фаул) [„Пирин“]
червен картон: Антон Костадинов (80′ – втори жълт)
главен съдия: Станислав Ставров (Велико Търново)
асистент съдии: Мартин Маргаритов (Пловдив), Илиян Капарашев (Веико Търново)
допълнителни асистент съдии: Владимир Вълков (Пловдив), Неделчо Гаджалов (Пловдив)