Берое и Черно море не се победиха под проливния дъжд

Берое завърши 0:0 при гостуването на Черно море във Варна в предпоследен кръг на първа лига . Двубоят се игра под проливния дъжд над стадион „Тича“, който несъмнено наруши качеството на играта. Двата тима изиграха борбен двубой и равностоен двубой с редица единоборства като имаха своите шансове за попадение.

Във 2-та минута Мешка открадна една топка в половината на съперника, навлезе в пеналта и стреля, но Китанов улови. Вратарят бе подпомогнат и от водата по терена, която спря удара.

Осем минути след това Бриджидо проби и предостави за Василев, който стреля от дистанция, но топката мина над вратата.

В 11-та минута Мартин Минчев стреля от малък ъгъл, но неточно.

В 15-та минута Жоржиньо намери Илиев в наказателното, а играчът на домакините се опита да намери свой съотборник. Алкан обаче се справи и изчисти. В следващия момент Панайотов отправи силен и точен удар от дъгата, но Перниш се намеси и изби.

В 28-та минута Бриджидо проби по фланга и центрира отлично. Китанов изпусна топката, а Педро се опита да нанесе удар, но реферът отсъди нарушение в атака.

В 38-та минута Педро стреля от пряк свободен удар, но Китанов спаси.

В 45-та минута Педро Еуженио центрира в пеналта. Там се получи разбъркване, а топката попадна в Минчев, който опита удар, но той бе блокиран.

Три минути след подновяване на играта Жоржиньо отправи силен удар от дистанция и затрудни Перниш, който изби. Топката попадна в Илиев. Халфът задържа кълбото и намери свой съотборник, който центрира на втора греда, където Н’Донгала засече, но не намери целта.

В 51-та минута Жоржиньо бе изведен зад гърба на отбраната, но перниш изпревари нападателя.

В ответната атака Педро получи пред наказателното поле, навлезе и стреля, но Китанов улови.

В 56-та минута при бърза атака за Берое Бриджидо намери Педро, а той продължи за Мешка, който шутира от границата на пеналта, но Китанов спаси.

Четири минути по-късно Камбуров изведе Бриджидо на стрелкова позиция, но португалецът прати топката над вратата.

В 63-та минута Н’Донгала получи на границата на наказателното поле и отправи опасен удар, но Перниш спаси.

Осем минути по-късно Перниш се намеси убедително и при удар на Фенуш от дистанция.

В 75-та минута Минчев центрира в наказателното поле от фаул. Там Камбуров засече топката с глава, но не намери целта.

Минута след това Кики също центрира от пряк свободен удар, Генев игра с глава, но прати топката в аут.

В ответната атака Мешка бе изведен на стрелкова позиция в наказателното поле и отправи удар, но Китанов спаси.

В 80-та минута Минчев центрира от корнер, а Алкан засече с глава в наказателното поле, но прати топката в аут.

В 85-та минута Берое стигна до сериозно разбъркване в пеналта на домакините, като топката бе центрирана на два пъти, но нямаше отправен удар. В ответната бърза атака за Черно море Фенуш се освободи и стреля много опасно, но Перниш спаси.

Две минути след това Илиев стреля от пряк свободен удар, но топката мина над вратата.

В 89-та минута домакините имаха отличен шанс. Топката бе центрирана от Енчев и след няколко рикошета попадна във Фенуш, който бе в непосредствена близост, но не намери рамките на вратата.

Минута след това Фенуш намери отлично Илиев, който също шутира опасно от наказателното поле, но в аут.

Това бе всичко в двубоя и Берое запази 4-то място в крайното класиране.