Берое започна мощно в контролите

Берое победи с 3:0 Созопол в първия си мач след подновяването на тренировки след зимната пауза. Спарингът бе изгледан от 200 фенове на спортна база Берое.
Футболистът на проби Астор Килези откри в края на първата част, а Педро Еуженио покачи в 64-ата минута на 2:0. Камен Хаджиев оформи крайното 3:0 в последната минута на среащата. В следващата си проверка „Берое“ ще приеме „Марица“ в сряда.
В 9-ата минута Астор Килези центрира отлично, Мартин Камбуров засече с глава, но Стамен Бояджиев се намеси отлично.

Теодор Стефанов от гостите центрира в 11-ата минута от пряк свободен удар , но след разбръкване в пеналта на Берое Перниш се намеси и улови топката.

В 17-ата минута Станимир Митев от Созопол опита изненадващ удар от 25 метра , но топката прелетя високо над вратата.

След многоходова акция за Берое след центриране от корнер топката попадна в Антон Карачанаков, който стреля от 26 метра , но вратарят Бояджиев се намеси и изчисти в нов корнер.

В 27-ата минута Павел Виданов получи контузия, която след мача се разбра че не е сериозна и беше заменен от юношата Надим Ангелов. Карачанаков бе изведен на скорост в 39-ата минута в полето на гостите, но не успя да насочи добре топката и тя излезе в аут.

В 44-ата минута след добро разиграване Мартин Райнов отправи удар към вратата на гостите, но топката рикошира в крака на бранител и излезе в корнер. След центирането на Антон Карачанаков Астор Килези засече с глава и откри резултата за 1:0.

В 64-ата минута резултатът Берое вкара втория гол в проверката. Борислав Цонев отне топката в средата на терена, напредна на скорост и изведе отлично Педро Еуженио, който останал сам срещу вратаря покачи на 2:0.

В 68-ата минута Милен Желев стреля след една центрирана топка, топката засече в движение Борислав Цонев и съвсем малко не му достигна да се разпише като кълбото мина покрай вратата. В 70-ата минута Станимир Баев отправи опаен удар от фаул, но топката профуча края гредата на Берое.

В последната минута на мача защитникът Камен Хаджиев вкара третото попадение след като засече топката в мрежата след центриране на Милен Желев.

Берое – Созопол 3:0
голмайстори: 1:0 Астор Килези 44′, 2:0 Педро Еуженио 64′, 3:0 Камен Хаджиев 90′
Берое: 12. Душан Перниш (37′ – 22. Георги Аргилашки (78′ – . Иван Гошев)) – 13. Емин Ахмед (46′ – 3. Милен Желев), 5. Павел Виданов (27′ – Надим Ангелов (46′ – 26. Камен Хаджиев)), 15. Георги Динков (46′ – 6. Иван Иванов), 20. Матеус Леони (46′ – 28. Веселин Пенев) – 7. Мартин Райнов (46′ – 4. Кохей Като), 24. Никола Гавов (46′ – . Александър Енев) – 17. Антон Карачанаков (46′ – . Костадин Пеев), 16. Марко Адамович (46′ – 10. Борислав Цонев), 18. Астор Килези (46′ – 77. Педро Еуженио) – 9. Мартин Камбуров (46′ – 21. Серджиу Негрут)
Созопол: 1. Стамен Бояджиев, 3. Иван Стоев, 31. Петър Кюмюрджиев, 14. Иван Стоянов, 3. Мартин Газиев, 88. Теодор Стефанов, 4. Джейхан Зайдемов, 10. Мирослав Радев, 20. Станимир Митев, 10. Мохамед Кейта, 8. Жил Лоузън (25. Свилен Нотев, 66. Стоян Мантаров, 16. Деян Лефтеров, 18. Иван Ангелов, 13. Христо Кайамакански, 11. Мустафа Мустафа, 9. Кристиян Пешов)
главен съдия: Георги Кабаков (Пловдив)
стадион: „Спортна база Берое“, Стара Загора – 200 зрители