„Берое“ загуби последната си контрола

Берое“ отстъпи с 1:0 на „ЦСКА-София“ в последната си контролна среща от предсезонната подготовка. Единственото попадение в срещата реализира Фернандо Каранга в 39-ата минута. С това подготвителния лагер в Бояна завърши.

[ad id=“232523″]

В 3-ата минута Мартин Райнов стреля от 25 метра, след рикошет в крака на Божидар Чорбаджийски топката напусна очертанията на терена в корнер. След изпълнението на статичното положение отбраната на домакините се справи.

Две минути по-късно след многоходова атака на домакините Кевин Меркадо опита удар от малък ъгъл, но не намери целта.

В 7-ата минута Борислав Цонев изпълни пряк свободен удар от 24 метра, но право в ръцете на Георги Китанов.

Пет минути след това домакините изпълниха корнер вдясно от вратата на старозагорци. Топката попадна в Станислав Манолев, който намери на точката за изпълнение на наказателен удар Кирил Десподов, но ударът с глава на юношата на „Литекс“ бе спасен от Душан Перниш.

В 22-ата минута Давид Симао опита удар от 27 метра, но право в тялото на Павел Виданов.

В 25-ата минута Кохей Като изведе отдясно по атаката Педро Еуженио. Португалецът върна към Борислав Цонев, но ударът на полузащитникът от границата на наказателното поле бе блокиран. Секунди по-късно възпитаниците на Александър Томаш си върнаха притежанието на топката и след двойно подаване между Фиртулеску и Като румънецът се озова в наказателното поле, но вместо да отправи удар към вратата потърси Педро Еуженио. Португалецът стреля технично от 13 метра, но с върха на пръстите си Китанов успя да избие в корнер.

Две минути по-късно Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар от 23 метра, но ударът му премина на два метра над вратата.

В 34-ата минута Рубен Пинто центрира в наказателното поле, Фернандо Каранга надскочи Павел Виданов и отправи удар с глава от 11 метра, спасен от Перниш.

Две минути след това Станислав Манолев центрира отдясно към Фернандо Каранга, но ударът с глава на нападателя премина на метър над вратата в аут.

В 39-ата минута двама футболисти на домакините отнеха топката от Серджиу Негрут в средата на терена. Кълбото попадна в Тиаго Родригес, който намери свободния Кирил Десподов. Вместо да стреля футболистът с №19 продължи с пета към Фернандо Каранга, който от чиста позиция откри резултата – 1:0.

Две минути след почивката Педро Еуженио изпълни пряк свободен удар встрани на наказателното поле, но ударът му премина високо над вратата.

В 51-ата минута Борислав Цонев получи директен червен картон за нарушение срещу Кристиян Малинов. Старозагорци останаха с 11 футболисти на терена, като Ерик Почански замени изгоненият Борислав Цонев.

В 64-ата минута Ерик Почански бе изведен отдясно на отлична позиция. Влезлият като резерва футболист намери непокрития Денислав Станчев, но 17 годишният футболист се засуети и ударът му бе блокиран от Витаутас Черниаускас.

В 74-ата минута след центриране от корнер Кевин Кубемба не успя да намери добре топката с глава и Милен Желев изчисти в предни позиции.

В 77-ата минути Ерик Почански изведе вляво по атаката Матеус Леони. Новото попълнение намери в наказателното поле Педро Еуженио, който отправи удар от 14 метра, но топката срещна тялото на Николай Бодуров.

В 84-ата минута Никола Колев стреля слабо по земя от границата на наказатеното поле право в ръцете на Перниш.

На 14 юли (петък) от 21 часа „Берое“ приема „Верея“ в среща от I кръг на Първа професионална лига.

„ЦСКА-София“ – „Берое“ 1:0
голмайстори: 1:0 Фернандо Каранга 39′
„ЦСКА-София“: 12. Георги Китанов (46′ – 30. Витаутас Черниаускас), 11. Станислав Манолев (89′ – 2. Стойчо Атанасов), 5. Николай Бодуров (83′ – 23. Александър Дюлгеров), 4. Божидар Чорбаджийски (к), 3. Антон Недялков (89′ – 18. Александър Георгиев), 10. Давид Симао (71′ – 8. Кевин Кубемба), 20. Тиаго Родригес (46′ – 15. Кристиян Малинов), 6. Рубен Пинто (83′ –  29. Милчо Ангелов), 19. Кирил Десподов, 7. Кевин Меркадо (61′ – 17. Енрике Рафаел), 9. Фернандо Каранга (71′ – 22. Никола Колев); неизползвани резерви: 1. Слави Петров, 14. Валентин Антов, 26. Густаво Кулма, 27. Радослав Живков; старши-треньор: Стамен Белчев
„Берое“: 1. Душан Перниш, 3. Милен Желев (81′ – 13. Емин Ахмед), 2. Павел Виданов (71′ – 6. Камен Хаджиев), 15. Георги Динков (71′ – 5. Асен Георгиев), 28. Веселин Пенев (к) (61′ – 20. Матеус Леони), 7. Мартин Райнов (88′ – 18. Атанас Панов), 4. Кохей Като (88′ – 24. Никола Гавов), 9. Педро Еуженио (88′ – 23. Александър Хардалов), 10. Борислав Цонев (51′ – 16. Ерик Почански), 11. Драгош Фиртулеску (58′ – 27. Денислав Станчев), 21. Серджиу Негрут (58′ – 8. Карлос Охене); неизползвани резерви: 1. Михаил Михайлов, 22. Богомил Цинцарски; старши-треньор: Александър Томаш
жълти картони: Кристиян Малинов (64′ – груб фаул), Божидар Чорбаджийски (84′ – груб фаул) [„ЦСКА-София“]; Драгош Фиртулеску (37′ – груб фаул) [„Берое“]
червен картон: Борислав Цонев (51′ – груб фаул) [„Берое“]
главен съдия: Георги Димитров (София)
помощник съдии: Павлин Михайлов (София), Младен Маринов (София)