„Берое“ загуби контролата срещу „Ботев“ (Пловдив)

„Берое“ загуби с 2:1 от „Ботев“ (Пловдив) в контролна среща, играна на базата на „жълто-черните“. Двата тима изиграха динамичен двубой, в който „зелено-белите“ бяха по-активния отбор, но загубиха срещата. Атанас Илиев откри в 4-та минута, а Конте изравни в 13-та след точно изпълнена дузпа. Атанас Илиев също бе точен от дузпа в 40-та минута и домакините отново поведоха.
Димакините откриха резултата още в 4-та минута. Атанас Илиев бе изведен перфектно зад гърба на отбраната и не сбърка, останал сам срещу Василев – 1:0.

В 7-та минута Еривалдо изпълни добър пряк свободен удар, но топката рикошира в стената и мина на сантиметри от гредата в корнер.

Пет минути след това Лебон стреля от границата на пеналта, но Аргилашки улови.

В 13-та минута Генев загуби от Еривалдо в пеналта, събори го и реферът посочи бялата точка. Конте бе безпощаден от бялата точка и прати топката в мрежата – 1:1.
Домакините получиха право да изпълнят дузпа в 40-та минута. Цикарски получи в пеналта и центрира, но топката срещна ръката на Хасани и реферът посочи бялата точка. Илиев бе безпогрешен и даде нова преднина за своя тим – 2:1.

„Берое“: Християн Василев (46′- Душан Перниш), Илиас Хасани (46′- Крум Стоянов), Теди Мезаг (76′- Георги Маджаров), Георги Ангелов, Александър Василев, Гаюс Макоута (79′- Георги Динков), Александър Цветков (76′ – Радослав Апостолов), Еривалдо, Кийлън Лебон, Ибрахима Конте, Димо Бакалов;