Берое завърши контролите с победа срещу Ботев Гълъбово

Берое победи  с 1:0 тима от втора лига Ботев Гълъбово в последна си контрола от лятната подготовка. Спарингът се игра на  „Спортна база Берое“ пред 300 зрители. Двубоят беше ръководен от съдията  Антон Тончев за когото  това беше последна среща в кариерата му след 22 години по футболните терени.

Бразилският нападател Алфредо Мартинс вкара единственото попадение в 71-та минута.

В контролата срещу Ботев Гб не играха  Мартин Райнов, Карлос Охене, Иван Бандаловски Александър Василев, Георги Ангелов, Драгош Фирцулеску и Вандерсон. В 14-та минута Иван Минчев центрира от корнер в наказателното поле на Ботев, където холандският защитник  Алкан стреля с глава, но над напречната греда в аут.  Португалецът Рубен Бригидо излезе сам срещу вратаря на гълъбовци Пламен Колев в 27-та минута и се опита да го преодолее от малък ъгъл, но вратарят на Ботев успя да спаси.

След почивката футболистите на Берое продължиха да владеят повече топката от противника си и организираха няколко добри атаки.

В 50-та минута Иван Минчев изведе Борислав Цонев на удобна стрелкова позиция, и той  я прати в мрежата, но попадението беше отменено заради засада.

Ботев създаде опасно положение в 58-та минута. Дясното крило Иван Винков отправи диагонален удар, но топката премина над напречната греда на старозагорската врата.

Натискът на Берое се увенча с успех в  71-та минута. Бразилецът Алфредо Мартинс с удар от около 22 метра реализира единственото попадение.

До края на спаринга съотборниците на Матеус Леони не успяха да реализират двете ми перфектни центрирания отляво в пеналтаа на Ботев.

Берое: 12. Душан Перниш – 3. Милен Желев, 5. Ерол Алкан (80‘ – 4. Валентин Иванов), 26. Камен Хаджиев, 20. Матеус Леони – 6. Александър Цветков, 13. Иван Минчев, 10. Борислав Цонев (58‘ – 9. Мартин Камбуов) – 71. Меска, 8. Алфредо Мартинс, 28. Рубен Бригидо

Ботев Гълъбово: 31. Пламен Колев – 20. Емил Иванов, 28. Бейсин Бейсин, 5. Цветелин Радев, 33. Николай Янков (к) – 21. Симеон Русев 8. Милен Митев – 71. Иван Винков, 12. Рангел Абушев, 77. Рангел Игнатов – 14. Методи Костов