Берое допусна втора загуба в НБЛ

Басектболистите на Берое отстъпиха на Балкан с 80:87 в 5-ти кръг на НБЛ

Равностойно започна двубоят между двата тима в Арена Ботевград като три минути след началото резултатът бе равен 7:7. Домакините обаче излязоха напред и наставникът на Берое пусна в игра доскоро контузеният Майк ди Нуно. Атмосферата в залата се нажежи след сблъсъци между ди Нуно и Венци Петков.

След няколко поредни тройки на Петков частта завърши с 28:15 в полза на Балкан.

Малко преди почивката Балкан водеше с 16 точки, но в последните минути Берое успя да намали изоставането си благодарение на добрите изяви на Александър Янев. На полувремето резултатът бе 46:38.

След почивката ситуацията в залата бе аналогична. Третата част започна зле за старозагорския тим. Домакините вкараха бързи 7 точки и отново увеличиха аванса си. Тихомир Желев върна в игра своя отбор и пасива им отново бе намален до 8 точки- 67:59.

Борбен Берое не се предаде и през последната четвърт и буквално дишаше във врата на съперника си . В един момент момчетата на Любо Минчев намалиха разликата само на две точки (71:69).

В крайна сметка Берое не успя да се пребори и записа втора поредна загуба в шампионата.

Най-резултатен за старозагорския тим бе Александър Янев с 31 точки. Алекс Дейвис записа 22 точки и 10 борби.