Берое гостува на Ямбол във втория мач от плейофите

Днес от 18:00ч. в местната спортна зала „Диана“ Берое излиза във втория 1/4 финален плейоф срещу тима на Ямбол. Любимият на старозагорци отбор надделя в събота вечерта с 98:81, но срещна сериозен отпор в 3/4 от мача. Благодарение на много силни финални минути беройци отвориха разлика от 17 точки.
След срещата старши треньорът на Берое Любомир Минчев не спести критики към представянето на своите избраници. Специалистът акцентира на липсата на концентрация в първите десетина минути. Дали момчетата в зелен спортен екип са взели поуки за слабостите, които са допуснали, ще разберем още тази вечер. Победата е важна, защото с нея старозагорци биха затворили серията, което ще им даде и повече време за почивка преди полуфиналната фаза, където почти сигурен участник изглежда отборът на Балкан. Ботевградчани не оставиха никакъв шанс на гостуващия Спартак(Плевен) в първия двубой помежду им. Развръзката и на тази среща е важна за Берое