Баскетнационалките ни паднаха с 50 точки от Испания

България стартира със загуба в квалификациите за Европейското първенство по баскетбол за жени. Тимът, воден от Стефан Михайлов, допусна тежко поражение от настоящия шампион Испания с 42:92 (14:21, 12:21, 10:26, 6:24) в среща от група F, играна в зала „Универсиада“.

Испанките си осигуриха аванс от 4:0 в началото, но тимът ни успя да обърне резултата и да поведе с 9:6. Шампионките обаче бързо си върнаха водачеството и след края на първия период имаха аванс от 7 точки при 21:14.

Преднината на съперничките ни набъбна на 13 точки малко след старта на втория период, но тимът ни успя да я стопи наполовина. Серия от 11-3 в полза на испанките окончателно уби интригата още преди почивката, която дойде при резултат 26:42.

През второто полувреме отборът ни не успя да окаже никаква съпротива и вкара само 16 точки, докато баскетболистките на Испания реализираха 50.

От нашия тим нито една баскетболистка не успя да завърши с двуцифрен актив. С по 8 приключиха, Диана Войнова, Димана Георгиева и Христина Иванова. За победителките най-резултатна с 14 точки стана Лаура Николс. Следващата среща на България е срещу Украйна в Киев на 15 ноември.