Баскетболният Берое разгроми плевенския Спартак

Баскетболистите на Берое разгромиха с 96:65   Спартак (Плевен) в двубой от НБЛ.

Домакините нямаха проблеми срещу противника си и още след първата част поведоха с 11 точки – 22:11.

През втората част обаче гостите се опитаха да се върнат в мача възползвайки се от кратко колебание на старозагорци, но успяха само да намалят леко пасива си до  7 точки – 38:31.

След почивката Берое започна по-силно и след серия от 13:2 върна двуцифрения си аванс. В края на третата четвърт предимството на домакините надхвърли 20 точки – 72:51. Сериозният аванс позволи на домакините да доиграят спокойно двубоя в последната част.

Петима играчи на Берое завършиха мача с двуцифрен актив – Брандис Рос, Шейн Гибсън, Аарън Джоунс, Стипе Тесия и Омари Гудул. Най-резултатен пък стана Брандис Рос с 19 точки.