Баскетболният Берое направи голяма крачка към полуфинала в НБЛ

Баскетболистите на Берое изиграха силен мач в първия четвъртфинал от плейофите на НБЛ и победиха с 81:69 Спартак (Плевен) в зала ДЗУ.
Старозагорския тим поведе с 1:0 в серията, а в събота в Плевен е втория мач от серията.

Домакините започнаха силно мача пред многобройните си ентусиазирани фенове и след първата част поведоха с 24:12.

Във втората четвърт баскетболистите на Берое дръпнаха с 15 точки разлика, но гостите от Плевен успяха да намалят изоставането си. На полувремето Берое водеше с 10 точки – 42:32.

След почивката Спартак опита да скъси разликата, но домакините не позволиха тя да падне под 10 точки.

В последната четвърт ситуацията на терена не се промени и до края на мача беройци подържаха комфортна преднина, която им осигури първата победа в плейофите.