Баскетболистките на „Берое“ се отдалечават от титлата

Отборът на Монтана 2003 поведе с 2:0 победи на „Берое“ (Стара Загора) във финалната серия в женското баскетболно първенство.

Във втория мач от серията възпитаничките на Стефан Михайлов спечелиха срещу старозагорки със 74:65 (20:17, 20:11, 20:16, 14:21). Играе се до три успеха от пет мача. Третата среща е на 27 април в Стара Загора.

Домакините водеха през всичките 40 минути, а най-голямата им преднина беше 18 точки при резултат 60:42 1:23 минута преди края на третата четвърт.

За победителките най-полезна беше Виктория Стойчева с 21 точки и 5 борби. 17 точки и 11 борби добави Димана Макариева, а с 15 точки завърши Христина Иванова.

За „Берое“ Гергана Иванова се отличи с 15 точки и 5 асистенции, а 13 точки и 6 асистенции добави Виолина Кочева.