Баскетболистките на Берое се класираха за финалната четворка на Адриатическата лига

Баскетболистките на Берое Стара Загора записа десета победа в Адриатическата лига от началото на сезона, с което си гарантира място във Финалната четворка на надпреварата. Пред собствена публика тимът на Таня Гатева се наложи над босненския РМУ Бановичи със 79:73.

В следващия си мач Берое приема Триглав.

Двубоят в Стара Загора започна с висока резултатност от страна и на двата тима. Домакините взеха инициативата и започнаха да трупат разлика, като след първата част водеха с 35:22 след силни изяви на Ана Почек и Снежана Алексич. През втория период играта бе далеч по-равностойна, а на почивката старозагорските баскетболистки водеха с комфортната преднина от 25 точки – 52:27.

След паузата босненският тим заигра по-добре и стопи изоставането на домакините само на 7 точки. Все пак преди последната четвърт баскетболистките на Таня Гатева отново дръпнаха с двуцифрена разлика при 67:57. Берое поддържаше аванса си в заключителния период, а в края на мача гостенките успяха след силна игра да намалят разликата на 6 точки, но нямаше време за нещо повече.

Най-резултатна за успеха на Берое бе Ана Почек, която завърши с 22 точки и 13 борби. Бриана Люис отбеляза 15 точки, по 11 имат Теодора Динева и Снежана Алексич, а 10 добави Милена Томова.

За гостите Данира Мушич се отчете с 23 точки. Латинка Душанич вкара 17, а с 14 е Емина Демирович.