Баскетболистките на Берое са едноличен лидер в Адриатическата лига

Теодора Динева изигра силен мач отбелязвайки 21 точки за победата на Берое със 73:64 (21:17, 22:17, 16:18, 14:12) срещу босненския Орлови в мач от Адриатическата лига. Така старозагорки оглавиха еднолично класирането в редовния сезон с 24 точки, следвани от Монтана и Будучност с по 22.
Жаклина Златанова, Виолина Кочева, Карина Константинова и Теодора Динева нанизаха четири тройки от пет поредни точни стрелби в началото на първата четвърт и Берое се сдоби с преднина, която не загуби до края на мача.

Българските баскетболистки завършиха първата част с четири точки аванс и водеха с цели девет на полувремето, след като Динева вкара още една тройка само четири секунди преди сирената за 43:34.
Берое увеличи преднината си до 12 точки през третата част и в крайна сметка спечели мача с аванс от девет. Динева завърши мача с 3/7 от зоната за три точки и с 6/9 под коша за 66 процента в стрелбата. Кочева добави 14 точки и Златанова завърши с една тройка за три точки и 11 борби.
За Орлови най-резултатна беше Драгана Домузин със 17 точки, докато Марина Ристич и Анджела Глигич добавиха по 16.