Баскетболистките на Берое разгромиха Рилски спортист

След като претърпя първа загуба за сезона от Хасково 2012 миналата седмица, Берое (Стара Загора) си върна победния ход в източния регион на женската А група. Тимът победи Рилски спортист като гост с 86:48 и вече има актив от 4 успеха и едно поражение и е втори. Самоковки са веднага след тях с актив 2-3. В следващия кръг Берое посреща Асеновец 2005.

Старозагорки започнаха мощно мача и поведоха с  15:2, но до края на първата част самоковки успяха да се приближат на 8 точки. Домакините не се предадоха и през втората четвърт намалиха още пасива си който стигна на моменти до 6 точки.

Но  след почивката Берое реши мача в своя полза след като спечели с 30:1 третата четвърт. До края на срещата нямаше интрига и старозагорските баскетболистки направиха след последната сирена разликата на 38 точки в своя полза.

Всички 11 състезателки в състава на победителките се разписаха в мача, като Петя Бояджиева отбеляза 17 точки, а Евгения Нацкина – 15.

За Рилски спортист Преслава Колева вкара 10 точки, а Ивана Николова – 9.