Баскетболистките на Берое разгромиха Нефтохимик и се доближиха до бронза в първенството

Баскетболистките на Берое (Стара Загора) разгромиха Нефтохимик (Бургас) с 94:61 в първи мач от серията за бронзовите медали в Държавното първенство за жени. Мачът в зала ДЗУ в Стара Загора премина под диктовката на старозагорските баскетболистки, които не оставиха съмнения кой ще е победителя в първия двубой.
Ако спечелят и втората среща в Бургас на 23 април от 18,00 часа Берое ще се окичи с бронзовите медали. По регламент се играе до две победи от три мача. До момента тимът от Стара Загора спечели сребро в Адриатическата лига и бронз в турнира за Купата на България.
Още през първата част старозагорки натрупаха аванс от 10-12 точки и до края на нея водеха с 28:11. Въпреки, че бургазлийки се опитаха да бъдат равностойни през втората част, разликата стигна до 21 точки на почивката.
В третата и четвъртата част нямаше интрига и домакините от Берое увелиха аванса си до 33 точки.
Американката Моник Рийд реализира 29 точки за Берое,а сънародничката и Джазмин Пъркинс добави 18 точки.

Ашли Прим бе най-резултатна за Нефтохимик с 20 точки.