Баскетболистките на Берое разгромиха Партизан за петата си победа в Адриатическата лига

Шампионът в Адриатическата лига по баскетбол при жените Берое постигна пета поредна победа в редовния сезон. Като гост старозагорки надиграха сръбския Партизан със 100:60 (25:10, 24:22, 29:17, 23:11).

Българките имаха сериозно предимство през всичките 40 минути на двубоя и това ги доведе до изразителния успех с 40 точки разлика. Още до почивката състезателките на Таня Гатева водеха със 17 точки, а след паузата не само не намалиха оборотите, дори успяха да ги вдигнат още.

Адиджат Адамс бе най-резултатна за Берое с 18 точки. Теодора Динева добави 16, докато Челси Лий завърши с 14.
За Партизан Милица Митрович бе най-резултатна с 20 точки, докато Милица Инджич вкара 11.