Баскетболистките на Берое продължават победоносно в Адриатическата лига

Берое разби сръбския Кралево с 90:47 точки и записа четвъртата си поредна победа в група „А“ на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Успехът в Стара Загора бе най-убедителен за „зелено-белите“ от началото на надпреварата и след него те продължават да са едноличен лидер в класирането с пълен актив от 8 точки.

В първите 5 минути здравата защита на домакините им осигури аванс от 14:2 точки, който до края на частта нарасна до 29:10. Ситуацията до паузата между полувремената не се промени особено и логично разликата продължи да расте, за да стигне до 28 точки след 20 минути – 53:25.
Публиката в залата се наслади на атрактивни изпълнения от страна състезателките на Берое и през второто полувреме, през което съпротивителните сили на сръбкините съвсем избледняха.
Старозагорки взеха третата четвърт с 21:15, а през последните 10 минути фиксираха разлика от 43 точки.
23 точки за успеха реализира Моник Рийд. 12 вкара Ралица Нанева, а с 11 се отчете Радостина Славова.
Александра Катич бе най-резултатна за Кралево с 16 точки.
Следващата сряда, 9 ноември, Берое приема Партизан в третия си домакински двубой от лигата.