Баскетболистките на Берое претърпяха загуба в Белград

Баскетболистките на Берое загубиха гостуването си на Цървена звезда в Белград Сърбия с 81:83 в мач от Адриатическата лига. Поражението не е от решаващо значение, след като старозагорки вече си гарантираха участие в полуфиналите на турнира.
Моник Рийд отново не игра за старозагорки. Берое започна много добре мача и след 10 минути игра поведе с 27:19. Домакините направиха силна втора част и на почивката вече водеха със 7 точки. 10 минути преди края разликата стана 9. Старозагорки успяха да стопят изоставането си и имаха шанс за пълен обрат, но в крайна сметка отстъпиха с 81:83. По 18 точки за беройки отбелязаха Джазмин Пъркинс и Келиндра Закъри. Ралица Нанева добави 15 точки. За домакините Ивана Катанич и Невена Наумцев вкараха по 16 точки. С този мач Берое се изравни с Монтана 2003 с баланс 8 победи и 3 загуби. На 22 февруари момичетата на Таня Гатева приемат шампиона Будучност.