Баскетболистките на Берое претърпяха поражение в Словения

Лидерът в редовния сезон на Адриатическата лига за жени Берое Стара Загора отстъпи на Цинкарна Целе с 68:90 като гост в мач от 15-ия кръг от редовния сезон. Словенският отбор беше категорично по-силен през целия мач и записа осма победа, като има и четири загуби. Старозагорки продължават да са първи с актив 9-3, а другият отбор в челото е Монтана 2003 с 8-3. В следващия кръг Берое посреща РМУ Бановичи.

Домакините вкараха цели 30 точки през първата част, повеждайки в резултата с осем точки разлика. Те затегнаха защитата през втората и допуснаха двойно по-малко точки в коша си в сравнение с откриващата, за да се откъснат с цели 19 напред. Поредната четвърт в полза на Цинкарна Целе предреши изхода от мача, а след 30 минути резултатът беше 74:48. Берое спечели последната част, но нямаше как да промени изхода от мача.

За българския отбор по 16 точки отбелязаха Ана Почек (6 борби) и Снежана Алексич (6 асистенции), 12 точки отбеляза Виолина Кочева, а с 10 и 7 борби се отчете Бриана Люис.

За победителките 27 точки отбеляза Зала Фришковец, а с 15 и 7 борби се включи Шатрис Уайт.