Баскетболистките на Берое претърпяха загуба от словенки в Адриатическата лига

Женският баскетболен отбор на Берое Стара Загора претърпя загуба при домакинството си  в Топ 8 на Адриатическата лига от  словенския Цинкарна Целе (Словения) с 60:67. Славенките поеха инициативата още в първата аст и се оттеглиха след нейния край с три точки актив.

Но във втората част старозагорки се мобилизираха и на почивката се оттеглиха със шест точки преднина –  34:28. Третата част завърши наравно – 44:44. В последните 10 минути обаче баскетболитките на Берое не бяха на висота , която се очакваше и допуснаха доста грешки от които се възползваха противничките им и спечелиха мача.

[ad id=“263680″]

За Берое американката Тиара Банкс записа дабъл дабъл от 14 точки и 13 борби, а  Теодора Динева реализира 13 точки. За успеха на словенките  Ива Слоншак вкара  17 точки и 10 борби, а 16 точки  записа Андреа Марич.

Берое е с актив от 2 победи и 5 загуби, докато словенският тим продължава да е на първо място със  6 победи и само една загуба.