Баскетболистките на Берое постигнаха шеста поредна победа в Адриатическата лига

Баскетболистките на Берое продължават силното си представяне в Адриатическата лига и победиха Цинкарна Целе със 79:74 точки в Стара Загора пред верните си фенове. Срещата протече динамично и премина през доста обрати. Гостенките поведоха в първата четвърт и приключиха частта с 6 точки преднина, при 23:29. Силни втори 10 минути за Берое позволиха на домакините да се върнат в мача и на полувремето те вече водеха с 42:38. След 30 минути игра отново гостенките водеха, при резултат 57:60. Пак те водеха две минути преди края, при 72:74. Пределна мобилизация за баскетболистките на Берое им позволи да надделеят в края с крайното 79:74, нанасяйки първа загуба на словенския отбор след победи в последните пет мача. Ана Почек отбеляза 19 точки за старозагорки, Бриана Люис добави 17, Снежана Алексич и Виолина Кочева записаха съответно по 16 и 14 точки. За Цинкарна Целе Ранджи Бесар отбеляза 23 точки, а Зала Фришковец 22. С тази победа Берое  приключва тежка седмица,в която изигра три мача от Адриатичската лига, в които постигна три победи, мач от първенството, спечелен вчера и двубой със силния отбор на Чукурова Турция за турнира ФИБА Еврокъп, загубен в Стара Загора.