Баскетболистките на Берое победиха Монтана след оспорван двубой

Баскетболистките на Берое Стара Загора победиха основния си конкурент в първенството – шампионът „Монтана 2003“ в невероятен мач с 94:85. Срещата, която беше от първенството на женската баскетболна „А“ група премина през много обрати в резултата, а зрителите в зала „Общинска“ мощно подкрепяха старозагорските момичета.
В третата четвърт домакините изоставаха с десетина точки, а в края триумфираха с почти толкова. Първото полувреме бе много резултатно и след като в края на първата четвърт на светлинното табло бе изписано 28:26, то приключи при 54:55 точки. В средата на третата четвърт преднината на гостенките бе 10 точки при резултат 56:66. В края на частта старозагорки вече водеха със 72:71. Въпреки, че отборът на „Монтана 2003“ успя да поведе в началото на последната четвърт, до края старозагорки превъзхождаха и спечелиха заслужено. Най-резултатна а победителките бе Виолина Кочева, която отбеляза 27 точки. За „Монтана 2003“ Христина Иванова реализира 21. „Можехме да спечелим, но не ни достигна концентрация“, обобщи Стефан Михайлов, наставник на „Монтана 2003“. „Поздравявам момичетата, които се раздадоха напълно“, заяви след срещата треньорът на Берое Таня Гатева.