Баскетболистките на Берое останаха втори в Адриатическата лига

Баскетболистките на Берое (Стара Загора) загуби финала в Адриатическата лига за жени. В двубой, игран черногорската столица Подгорица, тимът на Таня Гатева се бореше до последно, но отстъпи на Атлете Целе с 57:61 в първото си участие на финал в европейски турнир. Старозагорки стопиха пасив от 21 точки в третия период след много силна последна част, но не успяха да стигнат до обрат. Така те пропуснаха да спечелят първи златен медал за женския баскетбол в Стара Загора от 25 години насам. В началото на март пък тимът на Гатева спечели бронз на Купа България.

Моник Рийд бе най-полезна за Берое Стара Загора с 19 точки и 9 борби, а 10 отбеляза Милена Томова.
За Атлете най-силно се включи, играла в Дунав, Шанте Еванс с дабъл-дабъл от 16 точки и 12 борби, а 15 отбеляза словенската националка Аннамария Презел 17 борби и 12 точки имаше Лариса Оцвирк, а с 10 точки и 8 борби се включи хърватката Ива Слоншак.